Ana SayfaTürkiyeDavutoğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 saat sonra Selçuk Özdağ’ı aradı ama geçmiş olsun...

Davutoğlu: Cumhurbaşkanı Erdoğan 10 saat sonra Selçuk Özdağ’ı aradı ama geçmiş olsun demedi

Erdoğan Selçuk Özdağ’ı aradı geçmiş olsun demedi. Davutoğlu, Erdoğan'ın Selçuk Özdağ'ı telefonla aradığını ancak 'geçmiş olsun' demediğini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Selçuk Özdağ’ı telefonla aradı ama geçmiş olsun demedi. Davutoğlu, Erdoğan’ın Selçuk Özdağ’ı telefonla aradığını ancak ‘geçmiş olsun’ demediğini anlattı.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Karar TV’de Elif Çakır ve Taha Akyol’nu sorularını yanıtladı. Selçuk Özdağ’a saldırının enine boyuna tartışıldığı programda Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın silahlı saldırıda yaralanan Selçuk Özdağ’ı 10 saat sonra aradığını söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, cuma namazına giderken evinin önünde 5 kişinin silahlı, sopalı saldırısına uğradı. Failler hala yakalanmadı. Selçuk Özdağ hastanede kaldığı 2 günün ardından bugün taburcu oldu.

Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Selçuk Özdağ arasında geçen telefon konuşmasının detaylarını anlattı.

Davutoğlu: Erdoğan Selçuk Özdağ’ı aradı geçmiş olsun demedi

Ahmet Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan telefon açtı, bunu açık açık konuşmak istemezdim. Selçuk Özdağ’dan bu konuda izin istedim. Telefonun mahiyetiyle ilgili. Kendisine konuşmada neler geçtiğini sordum. Bir kere sayın Erdoğan bu görüşmede geçmiş olsun demiyor. Failleri bulacağız, cezalandıracağız da demiyor. Ne oldu hayrola diyor. Olaydan 10 saat sonra yapılan bir görüşme. Cumhurbaşkanlığı makamında olan birisi mutlaka o bilgileri alır ondan sonra telefon açar. Sonra da Ankara’da mı oldu diyor. Ankara’da mısınız diyor. Bu olayı ciddiye almamaktır. Muhatabınız 17 dikişle hastanede yatıyor” dedi.

Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Muhtemelen Sayın Erdoğan Bahçeli’den gelecek olan tepkiden çekiniyor” diye konuştu.

Davutoğlu, “Olayın üstünden 48 saat geçti. Failler hala bulunmadı. Bulundu ya da açıklanmıyor” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri