Ana SayfaTürkiyeErdoğan: Suriye'nin bölünmesine karşıyız, o topraklar Suriye'nindir

Erdoğan: Suriye’nin bölünmesine karşıyız, o topraklar Suriye’nindir

Münbiç’te yaşanan hareketlilikler üzerine cuma namazı çıkışı açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Suriye’nin bölünmesi istediğimiz bir sonuç değil. O topraklar Suriye’ye aittir” diye konuştu. Erdoğan ayrıca Suriye’nin Münbiç’te psikolojik bir çalışma ve eylem içerisinde olduğunu bildiklerini belirtti.

Erdoğan: Obama Suriye için verdiği sözü tutmadı

1 saat kadar önce arkadaşlarımızla istihbaratla görüştük, kesin bir şey söz konusu değil. Şu anda tedbirlerimizi aldık. Heyet görüşmesi sonrası Putin ile yüz yüze görüşebilirim. Silahlı kuvvetlerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye olarak bölgede her türlü gerekli adımı atmış vaziyetteyiz. Münbiç konusunda sayın Obama döneminden başlayan süreç var. Obama verdiği sözü tutmadı. Biz bütün bunlara rağmen sabrettik. Trump döneminde tekrar gündeme geldi. Müşterek hareket içinde olabileceğimizi söyledi. Putin ile insani yardım konusunda atılabilecek adımları konuştuk. Şu anda gelinen noktada bu topraklar Suriye’ye aittir. Suriye’nin bölünmesine karşıyız. Bizim amacımız terör örgütlerinin oradan çıkmasıdır. Terör örgütlerinin çıkması halinde bize yapacak şey kalmaz.

Ekrem İmamoğlu’na randevu

Benim kapım herkese açık ama Bay Kemal’den izin alabilir mi bilmiyorum. Bay Kemal’dan izin alırsa seve seve karşılarım.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz