Ana SayfaTürkiyeErdoğan, Ürdün Kralı Abdullah ve Kuveyt Emiri el Sabah ile görüştü

Erdoğan, Ürdün Kralı Abdullah ve Kuveyt Emiri el Sabah ile görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile İsrail'in Filistin’e olan saldırıları hakkında telefon görüşmesi gerçekleştirdi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmelerde İsrail’in Kudüs’e gerçekleştirdiği saldırıları ele alındı.

Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı. Erdoğan görüşmede, “İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarının muhatabının esasında bütün Müslümanlar olduğu” ifadelerini kullanarak bu saldırıları durdurmak için Türkiye ve Ürdün’ün birlikte çalışmasının önemli olduğunu vurguladı.

Erdoğan, daha sonra Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’ın görüşmesinde, İsrail’in Filistinlilere saldırıları ele alındı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,935TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri