Ana SayfaTürkiyeMeral Akşener: Erdoğan, vatanı da kupon arazi zannediyor. Vatan, sizin kupon araziniz...

Meral Akşener: Erdoğan, vatanı da kupon arazi zannediyor. Vatan, sizin kupon araziniz değil

İYİ Parti lideri Meral Akşener grup toplantısında konuştu. Akşener'in hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

İYİ Parti lideri Meral Akşener grup toplantısında konuştu. Akşener’in hedefinde Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

Akşener’in konuşmalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“AK Parti iktidarının elinde Türkiye tarihinin en büyük yönetim krizlerini yaşıyor. Öyle bir koltuk sevdasına kapıldılar ki, ne maneviyat kaldı ne de ahlak kaldı. Bugün bu ahlaki çöküşün sonuçlarını ekonomiden, dış politikaya, her alanda yaşıyoruz. Onlar sarayda sefa sürerken bu yönetim krizinin faturasını milletçe ödüyoruz. 

Kupon arazi tartışması

Sayın Erdoğan’ın 23 Nisan’da 83 milyon vatandaşımızın gözüne bakarak yaptığı vatan tarif için önce yanlış mı duydum dedim. ‘Toprak kan dökülmemişse vatan olmaz’ dedi. ‘Ben bunu şuna benzetiyorum’ onun sözleriyle söylüyorum. ‘Arazi var, arsa var. Araziyi arsaya dönüştürmek için belli bir bedel ödemek gerekiyor. Aksi takdirde arazinin bir anlamı yok.’ Aynen böyle dedi. Türk devletini idare eden birine vatan nedir anlatmak zorunda kalmak için utanç duyuyorum. Baş müteahhit Erdoğan, vatanı da kupon arazi zannediyor. Vatan dendiğinde milletçe yüreğimiz titrerken, mehmetçik can verirken, kendisi vatanı rant peşinde koşup araziler parsellemek için görüyorum. ‘Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kandır, toprak, uğrunda ölen verse vatandır’ dizelerindeki kutsiyete bakın bir de bu dizelerden hareketle aklına arsanın ücretinden başka bir şey gelemeyen vicdansızlığa bakın. Allah ıslah etsin. Sayın Erdoğan ve şürekası: Vatan, sizin kupon araziniz değil, şehitlerimizin bize emanetidir. 

Joe Biden iddialarına tepki gösterdi

Bir baktık ki kafası bozulana posta kovmakla övünen dünya lideri gitmiş, yerine pek bir minnoş Mr. Erdogan gelmiş. Rüzgar esse atarlanan Sayın Erdoğan, çıkıp da ‘Eyy Biden, sen kimsin’ çekmek yerine, ‘Sayın Biden’ demekle yetinmekle kalmış. Milletimiz için ar meselesi olan bu meselenin aslında Sayın Erdoğan için haziranda yapılacak görüşmenin maddelerinden biri olduğunu da öğrenmiş olduk. Oysa Türk milleti tarihine atılan çamura karşı devletin başından dirayetli bir duruş bekliyordu. Rıza Zarrab için seferber olanların, en azından bir nota vermesini bekliyorduk, müzik notasına bile razıydık. Kürecik ve İncirlik üslerine karşı bir hamle bekliyorduk. Güvenlik ve işbirliği protokollerini masaya yatırmasını bekliyorduk. Sayın Erdoğan ise Biden’a kibarca sitem edip, Ermenistan’a yaptırım sinyali verdi. Sayın Erdoğan yemezler, Ermenistan bu yalanı 100 yıldır söylüyor.  

Kapanıyoruz demekle olmaz

Tam mı yarım mı kapanıyoruz o da belli değil. Milletimiz bu süreçte ne yiyecek? Sayın Erdoğan, gecikmiş olsa da bu kararı değerli buluyoruz. Ama kapanıyoruz demekle olmaz. Tam kapanma destek paketi açıklayın. Düzenli geliri olmayanlara acil destek sağlayın. Nisan sonu yapılanma ödemelerini en son taksitten bir sonraki aya erteleyin.

Atanamayan öğretmenler

Mesele sadece ücretli öğretmenlerimizle bitmiyor. Atanamayan öğretmenlerimiz var. Bir ülkede atanamayan öğretmen diye bir sorun olabilir mi? Atanamayacaksa neden öğretmen yetiştiriyorsun. 

Özel okullarda her 8 öğrenciye 1 öğretmen düşerken devlet okullarında her 16 öğrenciye 1 öğretmen düşüyor. 

800 bin yeni öğretmen kulağa fazla geliyor değil mi? Her yüz bin öğretmenin devlete maliyeti yıllık net 6 milyar lira.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri