Ana SayfaTürkiyeErdoğan ve Bahçeli'ye çok sert mesajlar! Kılıçdaroğlu: Sessiz kalarak Selçuk Özdağ'a saldırıyı...

Erdoğan ve Bahçeli’ye çok sert mesajlar! Kılıçdaroğlu: Sessiz kalarak Selçuk Özdağ’a saldırıyı özendiriyorlar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Selçuk Özdağ'ı hedef alan hain saldırı vardı.

Önceki gün Selçuklu Özdağ’a yapılan saldırı nedeniyle Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu ziyaret eden ve ortak bir açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeminde yine siyasetçilere hedef alan hain saldırı vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bahçeli’nin saldırıları şiddetle kınaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Sessiz kalarak saldırıyı özendiriyorlar” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırıları şiddetle kınaması gerektiğini belirterek, “Sessiz kalarak saldırıyı özendiriyorlar” dedi.

Kılıçdaroğlu, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i ziyareti sırasında basın mensuplarının sorularına cevap verdi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’a yönelik saldırı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şu ana kadar açıklama yapmaması ile ilgili soru üzerine Kılıçdaroğlu, “Hem Erdoğan’ın hem de Bahçeli’nin saldırıyı şiddetle kınaması lazım. Sessiz kalarak saldırıyı özendiriyorlar” değerlendirmesini yaptı.

‘TÜRKİYE YALNIZ VE SAHİPSİZ BİR ÜLKE DEĞİLDİR’

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, saldırı ile ilgili soruşturmayı yürüten Savcı Alparslan Tufan’ın, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer Şanlı tarafından tehdit edilmesine ilişkin ise şunları söyledi:

“Saldırı hakkında savcının soruşturma yapması güzel bir şey. Ama savcının tehdit edilmesi ülkemizin geldiği yer hakkında bir şey anlatıyor. Savcının tehdit edilmesi akıl alıcı bir şey değil. Türkiye yalnız ve sahipsiz bir ülke değildir. Kişinin siyasi görüşünü beğenirsiniz ya da beğenmezsiniz ama saygı duymak zorundasınız.”

‘3 MİLYON DOZ AŞI SORUNU ÇÖZMEZ’

Kılıçdaroğlu, yeni parti koronavirüs aşılarının gelmemesine ilişkin ise  “3 milyon doz aşı, ülkenin sorununu çözmesi için yeterli değil. Bir planlama olmadığını görüyoruz. Kapalı dünya vardı. O kapalı dünyayı çözmeye çalışıyoruz” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,686TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri