Ana SayfaTürkiyeErdoğan yine top çevirdi: Bir Müslüman olarak nasların gereğini yapacağız. Biz doğru...

Erdoğan yine top çevirdi: Bir Müslüman olarak nasların gereğini yapacağız. Biz doğru yoldayız

Cumhurbaşkanı yeni faiz mesajı verdi. Erdoğan, “Bir Müslüman olarak nasların gereğini yapacağız. Hüküm bu” sözleriyle dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İlim Yayma Vakfı tarafından Dolmabahçe Sarayı’nda düzenlenen 2021 İlim Yayma Ödülleri töreninde konuştu.

Erdoğan gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, “Faizleri düşürüyormuşuz! Benden başka bir şey beklemeyin. Bir Müslüman olarak naslar neyi gerektiriyorsa onu yapmaya devam edeceğiz. Onu yapmaya devam edeceğiz. Hüküm bu! Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin faiz rakamlarıyla enflasyon rakamları arasındaki fark 10 katı bulmuşken bizim yaptığımız sınırlı faiz indirimleri bunun gerekçesi olamaz. Amerika’ya bakın Avrupa’ya bakın hepsinde durum bir felaket. Coğrafyamızda iki asırlık kavganın gerisinde ne varsa bugünkü gelişmelerin arkasında da bu vardır” dedi.

‘BİZ DOĞRU YOLDAYIZ’

Erdoğan ”Türk lirasından 6 sıfır atılırsa Taksim de anırırım diyen köşe yazarları vardı diyerek “anırsalar da anırmasalar da biz doğru yoldayız faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar hükmü, bize sıradan gelen bir hüküm değildir’ dedi.

Erdoğan, konuşmasında ‘Türkiye büyüyor. Kimse bu büyümeyi konuşmuyor. Sıkıntılar var, ama unutmayın ki Allah’ın yardımı ve milletimizin ferasetiyle bu mücadeleden de alnımızın akıyla çıkacağımızdan ben şüphe duymuyorum’ diye seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ödül törenindeki konuşmasında “George, Hans bunlar gelip de bizim Merkez Bankamızın döviz rezervini yükseltmeyecek. Biz yükselteceğiz, bundan hiç endişeniz olmasın’ şeklinde konuştu.

‘TÜSİAD’A SESLENDİ: HÜKÜMETE SALDIRMANIN DEĞİŞİK YOLLARINI ARAMAYIN

Erdoğan konuşmasında TÜSİAD’a yönelik açıklama yaptı. Erdoğan, “Buradan sesleniyorum ey TÜSİAD ve yavruları, sizin tek göreviniz var; yatırım üretim, istihdam, büyüme… Siz bunda ne yapıyorsunuz önce onu ortaya koyun. Kalkıp da hükümete saldırmanın değişik yollarını aramayın,bizimle mücadele edemezsiniz’ diye konuştu.

‘BİZİM KASAMIZ BOŞ DEĞİL’

Erdoğan konuşmasında ‘bizim kasamız boş değil’ diye ekledi.

Erdoğan’ın TÜSİAD’a yönelik sert çıkışı akıllara Bahçeli’in de dün TÜSİAD’a yönelik olarak “TÜSİAD ve işbirlikçi siyasetçiler karşı çıksa da yeni ekonomi programı başarılı olacaktır. TÜSİAD’ın sorunlu açıklaması, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD’la paslaşması, erken seçim dayatması, fiyat ve döviz kuru artışının siyasileştirilip istismar hattının kurulması kararlılıkla mücadele edilmesi gereken ve sessiz kalınmasının fahiş sonuçlara neden olacağı menfur bir durumdur” sözlerini getirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,687TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri