Ana SayfaTürkiyeErdoğan’a Konya şoku! İlgi bu sene de düşüktü

Erdoğan’a Konya şoku! İlgi bu sene de düşüktü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, açılış için gittiği Konya’da ilgi yine düşüktü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılış için gittiği Konya’da halkın düşük ilgisiyle karşılaştı.

Konya’nın en işlek yerlerinden Mevlana Türbesi’nin yanındaki, Sultan Selim Camii’nde Cuma namazı çıkışı çok yoğun güvenlik önlemleri altında halk ile buluşan Erdoğan’ı, ufak bir kalabalık bekliyordu.

CUMA NAMAZI GEÇ BAŞLADI

Yerel kaynaklardan alınan bilgilere göre, Erdoğan’ın gelişindeki gecikme yüzünden Cuma namazı yarım saat geç başladı. Erdoğan’ı bekleyen 50 kadar vatandaşın bu gecikmeden hoşnutsuz olarak alandan ayrıldığı kaydedildi.  

ŞEHİR HASTANESİ AÇILIŞI YAPILDI

Şehir Hastanesi açılışı esnasında da, partili ve gazetecilerden oluşan ve sayıları onlarca kişide kalan bir kalabalığın olması göze çarptı. Açılış alanına koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşların alınmadığı belirtilirken, bu alanın dışında da az sayıda kişinin olması dikkat çekti.  

GELECEK PARTİSİ ETKİSİ

Erdoğan’ın Konya ziyaretinin, anketlerde Gelecek Partisi’nin Konya’da ikinci sıradaki parti olduğunun anlaşılmasından hemen sonra duyurulması, basında dikkat çekmişti.

Mozz Araştırma tarafından geçtiğimiz hafta Davutoğlu’nun memleketi olan Konya’da 24 mahallede 2640 vatandaş ile görüşülerek yapılan anketlerde Gelecek Partisi’nin, AK Parti’nin ardından en fazla tercih edilen parti olduğu açıklanmıştı.

Anket sonuçlarına göre AK Parti diyenlerin oranı %36.6, Gelecek Partisi %21.7, İYİ Parti %15.2, CHP %10.7, MHP %8.3, HDP %2.4 çıkmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri