Ana SayfaTürkiyeErdoğan'a rağmen! Bahçeli yine Sezen Aksu'yu hedef aldı

Erdoğan’a rağmen! Bahçeli yine Sezen Aksu’yu hedef aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Dillerini koparmak görevimizdir” sözlerinin Sezen Aksu ile ilgili olmadığını açıklamıştı. Ancak Bahçeli, Aksu’yu hedef almayı sürdürdü.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuştu. Bahçeli, geçtiğimiz haftalarda Sezen Aksu’nun hedef gösterilmesine ilişkin ‘Devletin varlığını sürdürmesi için attığı her adım meşrudur, bu fikir özgürlüğü sayılamaz’ sözleriyle sert tepki gösterdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmasında, Sezen Aksu’nun hedef göstererek ‘fikir özgürlüğü bu değildir’ açıklaması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aksu hakkında, ‘Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir’ ifadelerine Bahçeli, ‘Herkes aksini söylese de MHP selin akıntısına kapılamaz’ sözleriyle sert tepki gösterdi. Bahçeli’nin, bu ifadeleri ile Erdoğan ile ters düşmesi dikkat çekti.

Aynı zamanda konuşmalarında geçtiğimiz hafta İngiltere Büyükelçisi ile bir balıkçıda görüntülenen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu hedef alan Bahçeli, görevden alınması gerektiğini belirtti. Sanatçıları da hedef alan Bahçeli, devletin varlığını sürdürmek için attığı ‘her adımın’ meşru olduğunu dile getirmesi dikkat çekti.

Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’daki toplu açılış sırasında sahneye çıkardığı çocuğun, Kılıçdaroğlu’na hain demesine de ‘Cumhurbaşkanına amca derken, ona hain diyor’ açıklaması yaptı.

‘BEKLENTİMİZ BARIŞ VE SÜKUNET’

Meclis’te, partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Rusya ile Ukrayna arasında gün geçtikçe artan gerilimin Türkiye’yi, Kafkasya’yı nasıl etkileyeceğini ölçmek lazımdır. Beklentimiz barış ve sükunetin esas olmasıdır. Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne saygı gösterilmelidir. ABD olası bir savaşta Ukrayna’ya asker göndermeyeceğini açıklamıştır. ABD, PKK/YPG tanksavar füzelerini ise Ukrayna’ya göndermiştir. Rusya ise Ukrayna sınırındaki varlığını güçlendirmiş her ihtimale hazır olduğu mesajını vermiştir. Rusya’nın genişleme stratejisi, istikrarsızlığın kronikleşmesine neden olmaktadır.

ABD Başkanı’nın Rusya’nın küçük bir işgale göz yumacaklarını ima etmesi, tavşana kaç tazıya tut politikasını hatırlatmaktadır. Ukrayna cumhurbaşkanının dediği gibi Ukrayna, Biden ile Rusya’nın bir anlaşma konusu olmamalıdır. Bunu sağlayacak olan arabulucu bir ülkedir ve bu Türkiye’dir. Sayın Erdoğan’ın Ukrayna’ya gidecek olması, Putin’in Türkiye’ye gelecek olması barışa atılacak adımlar olacaktır. Kafkasların iç çatışma ortamına sürüklenmesini doğru bulmuyoruz.

‘MİLLET İTTİFAKI’NIN ÇABASI BEYHUDEDİR’

Türkiye ne diyeceği merakla beklenen bir ülkedir. Bundan rahatsızlık duyanlar olabilir. Bunların failleri bilinmektedir. Ne kadar yok sayılırsa sayılsın hakikat aynı bir mektup gibi ellerine ulaşacaktır. CHP’nin, Deva’nın ve İP’in çabası beyhudedir.”

İMAMOĞLU’NU HEDEF ALDI

İBB Başkanı İmamoğlu’nun geçtiğimiz hafta yoğun kar yağışı sırasında İngiltere Büyükelçisi ile bir balıkçıda görüntülendi. Bu görüntülenme, her açıdan tepki toplarken Bahçeli, geçen hafta ‘görevden alınmalı’ şeklinde konuşmuştu. Bu sözlerini tekrarlayan MHP lideri, İmamoğlu’nu yine hedef aldığı konuşmasında şunları kaydetti:

”Geçen hafta olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi ama kar berekettir. Meteoroloji uzmanları günlerce İstanbul’da yoğun kar yağışı olacak dedi. Sorun karın yağması değil alınmayan önlemler zinciridir. Mühim olan tedbiri kar yağmadan almaktır. Birleşik Krallık Türkiye büyükelçisi ile randevusunu saat gibi aklında tutan İBB Başkanı ne gafilliktir ki meteorolojinin uyarılarını aklına getirememiştir. Balığa tuz dökmüştür de yollara tuz dökme becerisini gösterememiştir. İstanbul’da balık baştan kokmuştur.

Büyükelçiyle yemek, karla mücadele kadar önemli diyecek kadar şirazesi kaymıştır. Bir büyükelçiyi 16 milyon İstanbullu’dan fazla önemseyen bir kişiye Türk İslam medeniyetinin merkezi olan bu kent nasıl teslim edilecektir?

Niye ve ne maksatla bu görüşme yapılmıştır? Dışişleri Bakanlığı bilgilendirilmiş midir, görüşme önemliyse kağıt üzerine alınmış mıdır? Son zamanlarda ülkemizde görev yapan büyükelçilerle yapılan görüşmeler dikkat çekicidir.

‘SİNSİ FAALİYETLERİNİ GÖRMEK GEREKİR’

CHP’nin büyükelçilerle düşüp kalkması tesadüf değil, milli iradenin dışında bir adımdır. İmamoğlu’nun sinsi faaliyetlerini görmek gerekir. Ne utanmaları var ne sıkılmaları. MOBESE kayıtlarına düşünce de kızılca kıyamet koparırlar. Takip ediliyorlar, izleniyorlar, dinleniyorlarmış. Bırakın bu boş lafları yeri ve zamanı mıydı büyükelçiyle yemek yemenin? Mahçubiyet duyacağınız ilişkileriniz yoksa, milletin kafasında birikmiş soru işaretlerini giderin.

İSTİFA ÇAĞRISI

Açığı olanların MOBESE’den şikayet etmeleri gayet doğaldır. İstanbul’da yaşanan dünyanın başka bir ülkesinde yaşansaydı, o belediye başkanı bir dakika koltuğunda oturmazdı. Dileğimiz büyükşehir belediye başkanının görevden affını istemesi ve demokrasinin önünü açmasıdır.

‘DEVLETİN VARLIĞINI SÜRDÜRMEK İÇİN ATTIĞI HER ADIM MEŞRUDUR’

İfade ve düşünce hürriyeti, vandalların ikmal deposu değildir. Demokrasi ihanetin kılıfı olamaz. Devletin varlığını sürdürmek için attığı her adım meşrudur. Hiçbir ülke mensuplarına hürriyetlerini sınırsızca kullanma imkanı vermemiştir. İnsanların birbirine göstereceği anlayış, demokrasinin gereğidir. Büyükbaş hayvan benzetmesi yapmak fikir özgürlüğü sayılamaz. Bu suçtur. Hz. Adem ile Hz. Hava’ya söylenen sözler sıradan bir söz olarak değerlendirilemez.”

‘BU ÇOCUĞA BUNU DÜŞÜNDÜREN NEDİR?’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Trabzon’da toplu açılış konuşması sırasında sahneye çağırdığı çocuğun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘hain’ demesine ilişkin birçok siyasi ve gazetecinin tepki göstermesine yönelik Bahçeli, Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak şöyle konuştu:

”Trabzon’daki 10 yaşındaki çocuğumuz cumhurbaşkanına “Amca” derken, Kılıçdaroğlu’na hain demiştir. Bu çocuğa bunları düşündüren nedir? Eren Bülbül’ün katilleriyle saf tutanlar, katile katil, teröriste terörist diyemeyen her kim varsa demokrasiye geceyle gündüz gibi mesafe koymuştur. Sorosçu Kavala’ya övgü düzmek demokrasi değildir. Demokrasi taşlaşmış kalplerin harcı değildir.

SEN ÖNCE CHP’YE OY VEREN KARDEŞLERİMİZLE BARIŞ

Kılıçdaroğlu, sosyal medyada klip çeke çeke akli melaikelerini kaybetmiştir. Demokrasi için bir yol aranıyorsa Ankara’nın geniş yolları herkese açıktır. Oturacakları masaya nasıl oturacaklarını belirleyememişler. Üçüncü ittifak projesiyle HDP’yi bagaja koymaya kalkanları görüyoruz. Kılıçdaroğlu milleti barıştıracağını söylemektedir. Barış küslükte olur. Nifak saçmana tahammül etmeyeceğiz. ABD temsilcileriyle buluştuğunda, Deva Partisi’nin ekonomi politikasını kabul edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sen önce CHP’ye oy veren kardeşlerimizle barış. Milletleşme sonlanmış değil devam eden bir süreçtir.

AYAKLARINI DENK ALSINLAR

Milletleşme sonlanmış değil devam eden bir süreçtir. Bizim için Edirne ne ise Hakkari odur. Hiçbir insanımızın diğerinden, hiçbir yurt köşesinin başka bir yurt köşesinden eksikliği ve üstünlüğü yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları milletin saygın fertleridir. Ancak zillet ittifakı, milleti oluşturan unsurları tahrik etmektedir. Etnik kimliklerin kaşınması doğru değildir. Ancak tahrikkar süreç devam ederse bu milli birliğimizi tahrip eder. Kılıçdaroğlu’nun siyaseti buna yöneliktir. Partimiz etnik, ve mezhepçiliği değil tek bayrak, tek devlet, tek dil ve tek millet demektedir. Bunlar bizim kırmızı çizgilerimizdir. Varsa bu değerleri çiğnemeye kalkan ayaklarını denk alsınlar, bir daha düşünsen. Buna dün izin vermedik, bugün de yarın da vermeyiz.

Üstte mavi gök çökmedikçe, altta yağız yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir. Öte yandan Regaip Kandili’nin milletimize sağlık ve huzur getirmesini diliyorum.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,700TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri