Ana SayfaTürkiyeErdoğan'da ne zaman bir ümit ışığı belirse Bahçeli yaygarayı anında basıyor

Erdoğan’da ne zaman bir ümit ışığı belirse Bahçeli yaygarayı anında basıyor

Yeniçağ gazetesinin Ankara temsilcisi Ahmet Takan, AK Parti – MHP ittifakına ilişkin bugün bir yazı kaleme aldı. Ahmet Takan “Erdoğan, çok istese bile Bahçeli prangasından kurtulmadan en ufak bir iyileştirme yapamaz” dedi.

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne dair yapmak istediği revizyonların MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından engellendiğini iddia etti.

Ahmet Takan, “Ne zaman en ufak bir ümit ışığı belirse Devlet Bahçeli çıkıp yaygarayı anında basıyor. Aynı ‘Türkiye ittifakı’ ve peşi sıra gelen ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde revizyon’ çalışmalarında olduğu gibi” ifadelerini kullandı.

Ahmet Takan Takan’ın “Ankara ‘revizyon’ sancısı çekiyor!” başlığıyla yayımlanan yazısının bir kısmı şöyle:

Deveye “Boynun neden eğri?” diye sormuşlar; ”Nerem doğru ki!” demiş…

Koltuk bekası uğruna doktor Devlet Bahçeli önderliğinde geçilen ve adına “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” denilen, ne deve ne kuş misali yeni rejimin saraydaki “revizyon” çalışmalarından ne çıkar?.. Hatalardan dönülür, her şey yerli yerine oturtulabilinir mi?. Yürütme, yasama, denetleme, hassas dengelerine göre, gerçek parlamenter demokratik sistem işleyişi içinde hak ettikleri yere oturtulabilinir mi?.. Devlet mekanizmalarının taşıması gerektiği saygın işleyiş şekli yerli yerine getirilebilinir mi?.. Ankara’da kuvvetli ümit rüzgarları esmiyor!.. Çünkü, ne zaman en ufak bir ümit ışığı belirse Devlet Bahçeli çıkıp yaygarayı anında basıyor. Aynı “Türkiye ittifakı” ve peşi sıra gelen “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde revizyon” çalışmalarında olduğu gibi. Kişisel kanaatim; R. Erdoğan, çok istese bile Devlet Bahçeli prangasından kurtulmadan hiç bir kötü gidişatta en ufak bir iyileştirme yapamaz!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,694TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz