Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan Ali Babacan'a: Yapacaksanız burada yapın

Erdoğan’dan Ali Babacan’a: Yapacaksanız burada yapın

Geçen hafta Ankara kulislerinde yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep ettiği bilgisi dolaşıyordu. Bugün Habertürk’te yer alan habere göre Ali Babacan ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmesi gerçekleşti. Hatta Erdoğan, kendisine sunulan rapora karşılık Ali Babacan’a “Yapacaksan burada yap” dedi.

AK Parti’de bir yandan 23 Haziran seçim sonuçları değerlendirilirken, diğer yandan kulislerde kritik görüşmeler yaptığı bilgisi geliyor. Kulislere yansıyan bilgilere göre, AK Parti’den ayrılarak 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yeni parti kuracağı iddia edilen eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Babacan’a birkaç gün önce randevu verirken, yüz yüze bir görüşme gerçekleşti.

Habertürk’ten Saliha Çolak’ın AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a AK Parti politikalarına ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne yönelik eleştirilerini içeren bir rapor sundu. Babacan’ın görüşmede ekonomi politikalarına ilişkin görüşlerini de aktardığı belirtildi.

Erdoğan’dan Ali Babacan’a: Yapacaksanız burada yapın

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise Babacan’a tespit ettiği aksaklıkları gidermek için AK Parti’de çalışabileceğini söyleyerek, “Yapacaksan burada yap” dediği ifade edildi. Ancak AK Parti kurucu üyeliğinden ayrılacağını söyleyen Babacan’ın yeni oluşum imasında da bulunduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise bunun üzerine “Bu zamana kadar böyle olaylar çok yaşandı. Parti kuranlar başarılı olmadı. Hatta Meclis’te grup kuranlar da oldu ki bu daha zor bir iş. Buna teşebbüs etmeyin ama yapacaksanız da bir an önce yapın” mesajı verdiği iddia edildi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz