Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan 'Andımız' tartışmalarına cevap: Milli andımız İstiklal Marşı

Erdoğan’dan ‘Andımız’ tartışmalarına cevap: Milli andımız İstiklal Marşı

Devlet Övünç Madalyası tevcih töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, andımız tartışmalarına değindi. Erdoğan, "Milli andımız İstiklal Marşı" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Övünç Madalyası tevcih töreninde ‘Andımız’ tartışmalarına ilişkin konuştu.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Ülkeleri için gözlerini kırpmadan ölen şehitlerimizin yakınlarıyla, gazilerimize Devlet Övünç Madalyası takdim etmek için bir aradayız. Hiç şüphesiz şehitlerimiz ve gazilerimiz en büyük mükâfatı Rabbimiz nezdinde alacaktır. Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin milletimizin gönlündeki müstesna yeri de her şeyin üzerindedir.

Yurdu yaşatmak için kendi hayatlarından vazgeçen kahramanlarımız sayesinde alnımız ak, başımız dik şekilde geleceğe yürüyoruz. Aldığımız nefesi bile çok görenler ordularla, sinsi tuzaklarla üzerimize geldiler. Haçlı seferlerinden İstiklal Savaşımıza kadar mücadele ettik. Hala bazıları anlamamakta ısrar etse de milletimizin coğrafyamızdaki bin yıllık varlık yokluk mücadelesinin ta kendisidir. Biz bu mücadelede en küçük gevşeklik gösterdiğimiz gün Serv’den beter dayatmalarla karşımıza çıkacaklardır. Bugün karşımıza çıkamıyorlarsa, her alanda sahip olduğumuz güç sayesindedir. Türkiye hep güçlü olmak zorundadır.

Vatanımızın bütünlüğüne ülkemizin birliğine yönelik saldırıların artmasının gerisinde bu hakikatin düşmanların tarafından da görülmesi vardır. Selçuklu’da Osmanlı’da içerideki bölünmeler nedeniyle yıkılmıştır. Bugünkü devletimizin de aynı akıbete duçar olmasına izin vermeyeceğiz. Uzunca bir süredir tekrarladığımız rabiamızın gerisindeki mana budur.

Bu millete diz çöktürmeyi başaramadılar. Bugün de terörden darbeye kadar her yolu denediler ama yine milletimize diz çöktüremediler. Kazandığımız her mücadele ile geleceğimize daha güvenle bakıyoruz. 

Milli andımız olan İstiklal Marşımız bize niçin birlik olmamız gerektiğini anlatıyor. İstiklal Marşımızdaki ruhu hep birlikte güçlendirmemiz büyük önem taşıyor.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,698TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri