Ana SayfaTürkiyeErdoğan’dan BioNTech yorumu: Ben oldum, antikor da oluştu, tavsiye ederim

Erdoğan’dan BioNTech yorumu: Ben oldum, antikor da oluştu, tavsiye ederim

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk doz aşıyı yaptırdığında BioNTech aşısı Türkiye'de henüz vatandaşlara uygulanmaya başlamamıştı

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, geçen günlerde 3 doz Koronavirüs aşısı yaptırdığını söyleyen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti MKYK toplantısındaki açıklamasını köşesine taşıdı.

Selvi’nin aktardığına göre Cumhurbaşkanı, Covid-19 için BioNTech aşısı olduğunu da söyledi ve “Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” dedi.

Selvi şunları söyledi:

“Koronavirüsle mücadelede vatandaşlarımızın aşı olması için büyük bir çaba gösteriliyor. Maske, mesafe ve temizlik kuralının yanı sıra bir yandan da kısıtlamalarla sonuç alınmaya çalışılıyor. Ama maskeleri çıkarıp bu salgından kurtulmak için aşıya umut bağlanmış durumda.

Vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışanlara inat Cumhurbaşkanı Erdoğan, aşı konusunda öncülük yapıyor. İlk aşıyı Erdoğan vurdurmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile aşıların temini ve hızlı bir aşılama takvimi için seferberlik ilan etmiş gibi çalışıyor. Ama aşı karşıtları da milletin kafasını karıştırmak için çaba göstermekten geri durmuyorlar. AK Parti MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Alman aşısı BioNTech’le ilgili bir endişe var mı?” diye soruluyor. Erdoğan çok net bir cevap veriyor: “Ben oldum. Antikor da oluştu. Tavsiye ederim” diyor.”

Erdoğan, geçtiğimiz günlerde TRT 1 Ve TRT Haber’in ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlayarak, “Üç doz aşı oldum. Bir de antikor yükseldi mi yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım” ifadelerini kullanmıştı. Öte yandan Erdoğan’ın aşı yaptırdığı Ocak ayında, henüz BioNTech aşısı Türkiye’de uygulanmaya başlamamıştı. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri