Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan büyük gaf: Sokaklara döküleceklermiş ya siz 15 Temmuz'u görmediniz mi?

Erdoğan’dan büyük gaf: Sokaklara döküleceklermiş ya siz 15 Temmuz’u görmediniz mi?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Parti il başkanları toplantısında ilginç açıklamalarda bulundu. Demokratik bir hak olarak muhalefetin protesto çağrıları hakkında konuşan Erdoğan, “Sokaklara döküleceklermiş, ya siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Cumhur İttifakı sizi gideceğiniz yere kadar süpürecektir” dedi.

Ekonomi yorumu: Tatsız hadise

Ekonomik kötü gidişatı ‘tatsız hadise’ olarak tanımlayan Erdoğan, “Sıkıntılar da yaşamıyor değiliz. Döviz kurundaki aşırı dalgalanma fiyatlardaki aşırı yükseliş gibi tatsız hadiseleri bu yolda önümüze çıkan dikenler çakıllar olarak görüyoruz. Milletçe canımızı acıtsa da bunları kısa sürede geride bırakacak ve ülkemizi dünyanın en büyük 10 büyük ekonomisi arasına dahil edeceğiz” iddiasında bulundu.

Erdoğan ayrıca, “Açıkladığımız tedbir paketiyle döviz kurundaki üzerindeki köpüğü hızla almıştık inşallah enflasyon üzerindeki köpüğü de hızla alarak ülkemizi hak etmediği bu görüntüden kurtaracağız” dedi.

Özgür Özel’e sert eleştiri

Geçenlerde Bay Kemal’in yardımcısı çıkmış, Diyanet İşleri Başkanlığımıza saldırarak okul öncesi eğitimi eleştiriyor. Orta Çağ zihniyeti diyerek hakarete vardırıyor. Bre gafil asıl çağ dışı olan sensin, senin faşist zihniyetin. Asıl arkaik olan, gerici olan, Orta Çağ karanlığında debelenen sen ve senin gibi at gözlüğünden bakandır. CHP Genel Başkanı’na soruyorum, Diyanet İşleri Başkanlığımızın görevini hakkıyla yapmasından niçin gocunuyorsunuz? Kur’an’ı, peygamberimiz hayatını öğrenmesi sizi niye rahatsız ediyor? Bu milletin dininden, diyanetinden kirli ellerinizi ne zaman çekeceksiniz? Milletimize kimliğini ve karakterini veren mukaddes değerleri aşağılamaktan ne zaman vazgeçeceksiniz?

15 Temmuz’u görmediniz mi?

Bunun bedelini ödeyecek. Bu susularak, hiçbir şey olmamış gibi savuşturulamaz. CHP Genel Başkanı, bu hezeyanları açıklamalı, izah edemiyorsa özür dilemeli. Aksi takdirde milletimiz şehit yakınına küfür eden ittifak ortakları gibi CHP’ye gereken dersi verecektir.

Utanmadan sıkılmadan sokaklara döküleceklermiş, siz 15 Temmuz’u görmediniz mi? Bizler Cumhur İttifakı olarak hepinizi önümüze katar, gideceğiniz yere kadar kovalarız. 84 milyonun her bir ferdini öz kardeşimiz olarak görerek bağrımıza basıyoruz. Gönül dilinden anlamayanlara, anladıkları dilden konuşmasını biliriz.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri