Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan CHP çıkışı: Başındaki zatın herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük, tek...

Erdoğan’dan CHP çıkışı: Başındaki zatın herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük, tek parti seviyesine geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti il kongrelerinde konuştu. Erdoğan'ın hedefinde CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu vardı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, videokonferans yoluyla partisinin il kongrelerinde konuştu. Erdoğan, “Ha CHP ha HDP, bunlar terör örgütlerinin beslemesi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti il kongrelerinde konuştu. Erdoğan, 2023 seçimlerinin önemini vurguladığı konuşmasında, “Buldukları her fırsatta ülkemizin istikrarına, huzuruna saldırıyorlar. Bunların hiçbirine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Karşımızdaki bu hazin tablo hem ülkemize yaptığımız hizmetleri sürdürmek için sürekli teyakkuzda bulunmamız gerçeği bulunuyor” dedi.

Rabiamız en büyük teminatımız

“Bu süreçte rabiamıza daha sıkı sahip çıkmak zorundayız” diyen Erdoğan, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diye ifade ettiğimiz rabiamız geleceğimize güvenle bakabilmemizin en büyük teminatıdır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin adeta yaprak gibi sallandıkları bir önemde bizim sapasağlam durmamızın yolu buradan geçiyor” diye konuştu.

Türkiye hakkında “felaket dileyenler”e seslenen Erdoğan, “Ne desek boş, onu da biliyoruz. Bunlara da doğruyu, hakkı, hakkaniyeti, yaptıklarımızı ve hedeflerimizi anlatmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

İktidarımız boyunca saldırılara maruz kaldık

Erdoğan, partililere sürekli sahada olmanın şart olduğunu belirterek, “AK Parti olarak bugünlere aziz milletimizin duası yanında dava erlerinin çabalarıyla geldik. 18 yıllık iktidarımız boyunca kimi medya kuruluşlarından terör örgütlerine farklı odakların saldırılarına maruz kaldık. İman varsa imkan da vardır diyerek yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklamaya çalıştık. Bölen değil birleştiren bir kadro olduk” dedi.

Hayalleri bile yetmez

Son 18 yılda AK Parti’nin girdiği seçimlerin 15’ini kazandığını hatırlatan Erdoğan, şöyle devam etti: “Ülkemize Cumhuriyet tarihinde yapılanların kat be kat fazlasını sadece 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ediyoruz. Ülkemize çağ atlattığımız için gurur duyuyoruz. Terör örgütle mücadeleden sınırlarımızın güvenliğini sağlamaya kadar izlediğimiz onurlu ve kararlı politikalar ile ülkemizin irtibatını artırdığımız için mutluyuz. Karşımızda elbette bir siyasi muhalefet oluyor. Hiçbiri bizimle hizmet siyaseti yarışına giremedi. Biz Karadeniz’de siyasete Fatih’le ulaştık. Şimdi inşallah Kanuni ile ulaşacağız. Sondaj çalışmalarımız devam ediyor. Durmak yok yola devam dedik. Şimdi denizin dibinde sondajlama çalışmalarımız devam ediyor. Ne ana muhalefetin ne de diğerlerinin idrakini bırakın hayalleri bile yetmez.”

Parçalanmaya başladılar

Geçmişteki hiçbir aktörün bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü sergilemediğini ifade eden Erdoğan, “İşte parçalanmaya başladılar. CHP kendi hükmü şahsiyeti için ne yapıyor diye baktığımızda karşımıza boşluk çıkıyor. Hiçbir yol aşılamayacak kadar yüksekten geçmez. CHP’nin tek işi terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak, kurduğu kirli ittifakı dengede tutmaktır. CHP’nin başındaki zatın herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük, tek parti seviyesine geldi. Tek başarı hikayesi partisinin başına kasetle gelmek olan kişinin, partisindeki taciz, tecavüzü kapatmasını da kendi karakterine veriyoruz. İşte Menemen’de AK Parti iktidar oldu” ifadelerini kullandı.

Çarşamba günü izleyin

Erdoğan, çarşamba günü millete sesleniş konuşması yapacağını belirterek, “Çarşamba günü millete sesleniş konuşmamı izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu seslenişte sizlere birçok güzellikleri takdim edeceğim” dedi.

Ha CHP ha HDP

Erdoğan, konuşmasını şöyle bitirdi: “En büyük üzüntümüz içlerindeki bu çürümeyi, gençlerimizi kullanarak saklamaya çalışmalarıdır. CHP, sokak siyasetine sarılmaktadır. Ha CHP ha HDP. Hiçbir farkları yok. Terör örgütlerinin beslemesi bunlar.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri