Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan kredi kartı borçları için yapılandırma müjdesi

Erdoğan’dan kredi kartı borçları için yapılandırma müjdesi

TBMM grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de milyonlarca kredi kartı borçlusunu sevindiren bir haberi ilk kez duyurdu. Erdoğan, ”Hangi bankaya kredi kartı borcunuz olursa olsun Ziraat Bankası’ndan alacağınız krediyle borcunuzla kapatabilirsiniz. Sonrasında Ziraat Bankası’na ister 24 ay ister 60 taksitlerle kapatabilirsiniz” dedi. 

Erdoğan: Ziraat Bankası ile kredi kartı borçları tek bir çatı altında

Erdoğan, Türkiye’de kredi kartlarına borçlu olan milyonlarca kişiyi sevindiren haberi şu cümlelerle duyurdu: Kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşlarımıza mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için imkan sağlıyoruz. Ziraat Bankası aracılığıyla ödeme güçlüğü yaşayan vatandaşlarımızın kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak.

Erdoğan, “Vatandaşımız hangi bankaya kredi kartı borcu olursa olsun Ziraat Bankası’ndan alacağı bu krediyle borcunu kapatacak. Sonra ister 24 ay ister 60 ay vade ile aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti iktidarları döneminde toplamda 1.8 milyon esnaf ve sanatkara 93,4 milyar lira kredi kullandırıldı. 2002 yılında esnafa uygulanan faiz oranı yüzde 45 iken bugün bu faiz oranı yüzde 5 seviyesine geriledi. Hazine destekli esnaf kredileri bakiyesi 2018’de 31,1 milyar liraya yükseldi. Esnafa destek 202 kat arttı. Halkbank esnaf ve sanatkarların işletme yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2019 yılında yaklaşık 350 bin esnafa 22 milyar liralık kredi kullandıracak. 500 ve üzeri sigortalı çalıştıran iş yerleri için 3 puan olan sigorta pirim desteğini, 5 puana çıkarıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz