Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan Metin Akpınar'a cevap

Erdoğan’dan Metin Akpınar’a cevap

Dün Uğur Dündar’ın sunduğu Halk Arena’sı adlı programda oyuncu Metin Akpınar Cumhurbaşkanı’nı hedef alan açıklamalar yapmış bu sözler sosyal medyada tepki çekmişti.

Erdoğan’dan Metin Akpınar’a cevap

Beni ipe götüreceklermiş. Yav senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Biz şahadete inanmış insanlarız. Bunlar sanatçı müsveddesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın sen bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın.

Metin Akpınar ne demişti?

Metin Akpınar Halk Arena’sı programında, “Tarihte yüzünü Rusya’ya dönüp koltukta kalan tek kişinin Mustafa Kemal olduğunu söyleyen Akpınar, “Mustafa Kemal dışında kim Rusya’ya döndüyse iktidardan gitti. Adnan Menderes randevu aldı, ihtilal oldu. Süleyman Demirel aynı şekilde kuzeye döndüğü zaman ihtilal oldu. Bakalım darısı kimin başına.” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan DEİK’te konuştu: Vizesiz seyahatin önünü açtık

Cumhurbaşkanı Erdoğan DEİK 2018 yılı Olağan Mali Genel Kurulunda açıklamalarda bulunuyor.

Tüm katılımcılara ve tüm iş adamlarımıza yolunuz açık olsun diyorum.Dünyanın ciddi değişimler geçirdiği dönemde DEİK’in ihracatçıların lokomotifi haline geldiği görüyoruz. DEİK’in başarısını ve yakaladığı ivmeyi çok daha yükseklere çıkaracağına inanıyorum.

Sizlerden Türkiye’nin ekonomik gücünü tüm dünyaya taşımanızı bekliyorum. DEİK, iş dünyamıza yol çizecektir. Stratejiler hakkında raporlar üretmeli ve uygulamasını sağlamalıdır. Bu yönde yapılan çalışmalarda da her zaman sizlerin yanında olacağım.

DEİK’in çalışmalarına biz hep önem verdik. Gittiğimiz her yere DEİK’i de davet ederek iş adamları arasında köprü kurduk. 

Son dönemde atılan adımlar DEİK’i daha kapsayıcı, daha kuşatıcı bir yapıya kavuşturmuştur. 2002’de yola çıktığımızda 36 milyar dolar ihracatımız vardı. Şu an 170 milyar dolara geldik. Ama bunları muhalefetin başı bilmez, anlamaz. İk kat arttırdık.

Erdoğan: Vizesiz seyahatin yolu açıldı

2002 yılında yola çıktığımızda, bizim ihracatımız neydi? 36 milyar dolar. Şu anda nereye geldik? 170 milyar dolara geldik.

Yürürlüğe koyduğumuz düzenlemeyle 8 bin 582 ihracatçımıza  yeşil pasaport imkanı getirerek, pek çok ülkeye vizesiz seyahatin yolunu açtık. 

İş adamlarına yurt dışında heyecan ve girişimci ruhunu aşılayalım istiyoruz. Devlet ve hükümet başkanlarını da ülkemizde ağırlıyoruz. İran Cumhurbaşkanı Sayın Ruhani ile Çankaya Köşkü’nde iş adamlarımızı bir araya getirdik. Bunlar bir ilk… Yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz