Ana SayfaTürkiyeErdoğan'dan sınırları zorlayan enflasyon açıklaması: Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz...

Erdoğan’dan sınırları zorlayan enflasyon açıklaması: Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz ve fiyat artışı üzerinden oynadıkları oyunu görüyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın enflasyon ve yüksek kur hakkındaki sözleri büyük şaşkınlık yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklama yaptı. Türkiye’de son dönemde bozulan ekonomik dengelerle ilgili konuşan Erdoğan, “Ülkemizde yaşanan durum, fiyat artışıdır. Velev ki enflasyon olsa bile dünyaya baktığımızda enflasyonu yenmek için ülkeler farklı yöntemler izlemişlerdir.” açıklaması yaptı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Kurdaki yükselişi bahane ederek hiçbir mantıklı izahı olmayan fahiş fiyat artışları yapan fırsatçılara göz açtırmayacağız, hepsinin tepesine bineceğiz.

Ülkemizi denklemin dışına itmek isteyenlerin kur, faiz ve fiyat artışı üzerinden oynadıkları oyunu görüyor, kendi oyun planımızla devam etme irademizi ortaya koyuyoruz.

Finansal kriz yönetimlerinde birikim ve tecrübe sahibi bir ülke olarak dünyanın içinden geçtiği kritik dönemin açtığı fırsatları değerlendirmekte kararlıyız.

Çalışanlarımızı fiyat artışlarına karşı koruma politikamızı asgari ücrette de sürdüreceğiz.

Yüksek faiz-düşük kur kısır döngüsü yerine yatırım, üretim, istihdam, ihracat odaklı ekonomi politikamızla ülkemiz için en doğru olanı yapmakta kararlıyız.

* Yüksek faiz-düşük kur kısır döngüsü yerine yatırım, üretim, istihdam, ihracat odaklı ekonomi politikamızla ülkemiz için en doğru olanı yapmakta kararlıyız.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri