Ana SayfaTürkiyeErdoğan’ın Biden’a cevabına eleştiri: Türk filmi repliği gibi

Erdoğan’ın Biden’a cevabına eleştiri: Türk filmi repliği gibi

Selçuk Özdağ, Erdoğan’ın Biden’ın sözlerine verdiği cevabı eleştirdi.

ABD’deki başkanlık seçimlerinde Donald Trump’a rakip olan Joe Biden, bir konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef almıştı. Biden, Türkiye’deki iktidarı değiştirebilecekleri yönünde skandal sözlere imza atarken, iktidar tarafından 7 ay gecikmeli olarak gündeme getirilen bu sözlere tüm kesimlerden ciddi tepki gösterilmişti.

Biden’ın sözlerine en sert tepkiyi gösteren isimlerden biri olan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Biden’a cevap vermesi gerektiğini savunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan beklenen o cevap, uzun bir bekleyişin ardından, oldukça tartışmalı ifadelerle geldi.

Erdoğan, Biden’a şöyle yanıt verdi:

“Türkiye’de darbe ile yapamadıklarını, muhalefeti destekleyerek gerçekleştirmek istediklerini kameralar önünde söylemekten de çekinmiyorlar. Ya dostluğumuz var be. Oturup konuşmuşluğumuz, çay içmişliğimiz var ya. Böyle bir ifadeyi bizim için nasıl kullanırsın” 

SELÇUK ÖZDAĞ’DAN TEPKİ

Özdağ, Erdoğan’ın Biden’a cevabına ilişkin, “Türk filmi repliği” benzetmesi yaptı.

Özdağ, şu ifadeleri kullandı:

ABD’li siyasetçi BİDEN’e verdikleri cevaba istinaden:”Karşılıksız aşk, terkedilen sevgili gibi alttan alan, seni bir tek ben bu kadar çok sevebilirim,başkasına gitme ne olur diyen Türk filmi repliği gibiler.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri