Ana SayfaTürkiyeErdoğan'ın 'buzdolabı' açıklamasına Ahmet Davutoğlu'ndan yanıt geldi: 2020 yılındayız Sayın Cumhurbaşkanı

Erdoğan’ın ‘buzdolabı’ açıklamasına Ahmet Davutoğlu’ndan yanıt geldi: 2020 yılındayız Sayın Cumhurbaşkanı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu, buzdolabı üzerinden refah seviyesi tarifine yanıt Ahmet Davutoğlu'ndan geldi

Partisinin Bartın 1. Olağan İl Kongresi için Bartın’da bulunan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘buzdolabı’ üzerinden refah seviyesi açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Gelecek Partisi lideri, Erdoğan’ın ” “Ülkemizde yıllık çamaşır makinesi satışı 824 bin adetten 2 milyonun üzerinde bir seviyeye ulaştı, bulaşık makinesi satışı 282 binden 1 milyon 332 bin adede, fırın satışı 339 binden 817 bine yükseldi. Bunları niye söylüyorum, bütün bunlar ülkemizdeki refah düzeyini ifade etmesi bakımından rakamlar. Vatandaşımın alım gücünün nereden nereye yükselmesi bakımından anlam ifade ediyor.” sözlerine yanıt verdi.

Bunlar her evde olması gereken asgari hususlardır”

Davutoğlu, ” Doğru, 50’li 60’lı yıllarda buzdolabı sahibi olmak bir lükstü. Fakat 2020 yılındayız Sayın Cumhurbaşkanı. 2020 yılının refah ölçüsü bu millet için buzdolabı ve çamaşır makinası olamaz. Bunlar asgari, her evde olması gereken hususlardır.” diyerek Erdoğan’ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Diyarbakır’da kendisine yakınına bir esnafın sözlerini de aktaran Ahmet Davutoğlu, “İnsanımız işsizlikten, enflasyondan, Türk Lirası’ndaki değer kaybından her geçen gün yoksullaşıyor. Diyarbakır’da bir esnafımız, “buzdolabı rakamları verenlere söyleyin, buzdolabı var ama içini dolduramıyoruz” dedi. Rakamlarla oynamak hiçbir derde şifa değildir.” diye konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,690TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri