Ana SayfaTürkiyeErdoğan'a Gelecek Partisi'nden tepki: Çin modeli Doğu Türkistan’da toplama kampı, Sincan’da ekmek...

Erdoğan’a Gelecek Partisi’nden tepki: Çin modeli Doğu Türkistan’da toplama kampı, Sincan’da ekmek kuyruğudur!

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün kamuoyunda büyük şaşkınlık yaratan bir çıkışla adından söz ettirdi. Türkiye’nin ekonomik model olarak Çin’i örnek aldığını açıkladı. Biraz sabırla büyük büyüme yakalanacağını kaydetti. Gelecek Partisi’nden Erdoğan’a yanıt gecikmedi.

Başkanlık sistemine geçildiği günden beri yakasını borçtan, enflasyondan ve yüksek döviz kurundan kurtaramayan, KÖİ’lere milyarlarca dolar kaptıran Türkiye’yi bir deney tahtasına çeviren AK Parti hükümetine tepki gösteren Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, “Çin modeli milyonların köle olması, açlığa mahkum edilmesi, demokrasinin ve insan haklarının yok edilmesidir!” dedi.

Serkan Özcan, Erdoğan’ın “Çin’i örnek alıyoruz” sözlerine şu şekilde yanıt verdi:

Çin modeli Sincan Doğu Türkistan’da toplama kampı, Ankara Sincan’da halk ekmek kuyruğudur! Çin modeli milyonların köle olması, açlığa mahkum edilmesi, demokrasinin ve insan haklarının yok edilmesidir! Merak eden Doğu Türkistan’lı bir müslüman Türk’e sorsun, detayları öğrenir!

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan hafta içinde Ankara’da bir halk ekmek büfesinin önünde uzayan kuyruğun kısa videosunu paylaşarak büyük ses getirmişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri