Ana SayfaTürkiyeErdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut hakkında skandal iddia

Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut hakkında skandal iddia

Mehmet Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un başkasının pasaportuyla alışveriş yaptığı iddiasını TBMM gündemine taşıdı.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndaki Duty Free mağazasından iç hat yolcusu olduğu halde, bir dış hat yolcusunun pasaportunu kullanarak alışveriş yapan kişinin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut olduğu iddiaları TBMM gündemine taşındı.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplaması istemiyle verdiği soru önergesinde; iç hat yolcusu olan Yiğit Bulut’un birkaç hafta önce bir dış hat yolcusunun pasaportunu kullanarak hile ile buradan alışveriş yaptığı iddialarının soruşturulmasını talep etti.

Erdoğan bilgilendirildi mi?

Ankara Esenboğa Duty Free Mağazasında bir iç hat yolcusunun hakkı olmadığı halde alışveriş yaptığı, alışveriş yapan kişinin yanında korumalarının da bulunduğu, o sırada etrafta bulunan bir yurtdışı yolcusunun pasaportunun temin edilerek bu alışverişte kullanıldığı, iç hat yolcusunun hakkı olmaksızın başka bir yurtdışı yolcusunun pasaportunu kullanmak suretiyle alışveriş yaptığı, alışverişi yapan kişinin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan Yiğit Bulut olduğu öne sürülmüştü.

Söz konusu iddiayı Meclis gündemine taşıyan Bekaroğlu, Fuat Oktay’a yönelttiği önergede, “Söz konusu iddialarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bilgilendirilmiş midir?”, “Adı geçenin söz konusu fiili gümrük mevzuatı açısından suç teşkil etmekte midir” sorularına cevap talep etti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un bu fiilinin güvenlik kamerası görüntüleri incelenmek suretiyle ortaya çıkarılması gerektiğini belirten Bekaroğlu, Gümrük mevzuatı bakımından suç teşkil eden olayın çok yönlü olarak incelenmesini, Devlet Denetleme Kurulu’nun harekete geçirilmesini, adli ve idari olarak soruşturulmasını istedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,684TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri