Ana SayfaTürkiyeErdoğan'ın danışmanı Yiğit Bulut'un aylık kazancı dudak uçuklattı! 3 ayrı maaş, dernekler,...

Erdoğan’ın danışmanı Yiğit Bulut’un aylık kazancı dudak uçuklattı! 3 ayrı maaş, dernekler, vakıflar…

Yiğit Bulut'un aylık geliri ne kadar? Uzun süredir Erdoğan'a danışmanlık yapan Yiğit Bulut'un aylık maaşının 200 bin lirayı bulduğu iddia edildi.

Uzun süredir Erdoğan’a danışmanlık yapan Yiğit Bulut’un aylık maaşının 200 bin lirayı bulduğu iddia edildi. Üç farklı kurumdan maaş alan Yiğit Bulut’un dernek ve vakıflardan da ayrıca gelirler elde ettiği dile getirildi.

Yiğit Bulut’un aylık geliri ne kadar?

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’un, 3 ayrı maaş aldığını ve derneklerden, vakıflardan kazandıklarıyla birlikte toplamda aylık maaşının 200 bin lirayı bulduğunu iddia etti.

Twitter hesabından Türk Telekom yönetiminde yer alan AK Partililerin gelir dökümünü paylaşan ve ortalama 33 bin 849 lira maaş aldıklarını öne süren CHP’li Deniz Yavuzyılmaz, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut’un aldığı maaşlarıyla ilgili de önemli iddialarda bulundu.

Halk TV’de Savaş Kerimoğlu’nun sunduğu Günaydın Türkiye programına bağlanan Yavuzyılmaz, Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirilene göre Yiğit Bulut hakkında şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikalar Kurulu Üyesi ve yine Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi dolayısıyla onun da üç maaş aldığını net bir şekilde görüyoruz. Bunların dışında derneklerden, vakıflardan aldıkları maaşlar var bu maaşların toplamda 200 bini bulduğunu söyleyebiliriz.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri