Ana SayfaTürkiyeErdoğan’ın en yakınındaki isim: Pelikan örgüttür, mutlaka yargılanacak

Erdoğan’ın en yakınındaki isim: Pelikan örgüttür, mutlaka yargılanacak

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun “Bu ülkenin kaderini mahkum etmek isteyen PKK olsun, FETÖ olsun, Pelikan olsun. Onların karşısında çelik gibi bir iradeyle duracağız” sözlerinin kopardığı fırtına devam ediyor. Hem Ahmet Davutoğlu’na hem de uzun süre Erdoğan’ın konuşma metinlerini yazmış olan eski AK Partili vekil Aydın Ünal’a operasyon çeken Fatih Tezcan Pelikancılara kol kanat gerdi.

Fatih Tezcan, Pelikancıları şu cümlelerle savundu:

Ben size CB Erdoğan’ı ‘Pelikan Terör Örgütü’nden yargılayacaklar demedim mi? Buyrun! Bu örgüt tanımlamasını ilk kez Aydın Ünal yaptı, Davutoğlu’nun paralı trolleri sürdürdü şimdi bizzat Davutoğlu “FETÖ PKK Pelikan” diyor. Bunların hepsi Darbe sonrasına hazırlık.

Fatih Tezcan suçlamalarına yanıt uzun süre Erdoğan’ın en yakınındaki isim olan Aydın Ünal’dan geldi. Fatih Tezcan’a 4 maddelik bir cevap veren Aydın Ünal, şunları yazdı:

1. Gezi, 17/25, 15 Temmuz’da kendimi Cumhurbaşkanına siper ettim, yine ederim 2. FETÖye 17/25’ten çok önce açıktan “örgüt” dedim haklı çıktım. Pelikan da örgüttür. Mutlaka yargılanacak 3. Pelikan sinsice Cımhurbaşkanının arkasına saklanıyor 4. Cumhurbaşkanını kimse yargılayamaz!

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri