Ana SayfaTürkiyeErdoğan'ın eski danışmanından Canikli'ye: Bu kez baltayı çok sert taşa vurdu

Erdoğan’ın eski danışmanından Canikli’ye: Bu kez baltayı çok sert taşa vurdu

Akif Beki Nurettin Canikli'nin Fitch hakkında söylediği sözlerle dalga geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yapan Akif Beki, Nurettin Canikli’yi eleştirdi.

Karar yazarı Akif Beki, AK Partili Nurettin Canikli‘nin güldüren Fitch açıklamasını yazdı. Akif Beki, Canikli için “Üst akıl’ın varlığını ispat edeyim derken nasıl bir yutturmaca olduğunu kanıtladı” dedi. 

Akif Beki, “Hemen belirtmek isterim, bu bir hakkı teslim yazısıdır. Arada kaynamasın. Daha önce de deneyenler oldu ama ‘Üst Akıl’ komploculuğunun ipliğini kimse böyle pazara çıkaramamıştı.  Ekonomistlerin, ipini çekmek için şu kadarını demesi yetti: Fitch’in not takvimi 2019’da ilan edilmişti. Tarih, 9 aydır günü gününe belliydi. Bilmeyen yoktur… Canikli, baltayı çok pis vurdu taşa. ‘Üst Akl’ın varlığını ispat edeyim derken nasıl bir yutturmaca olduğunu kanıtladı.” değerlendirmesinde bulundu. 

Beki, “Dış güç yavelerinin niye yumurtlandığını, nasıl bir yutturmaca olduğunu çırılçıplak teşhir edeyim desen ötesi olmazdı.  Elleri dert görmesin Canikli’nin, bir fiskede nakavt. Milleti kandırmak üzereyken suçüstü bastı ‘Üst Akl’ı. ‘Alt Akl’ın süfliliğine de bir güzel fener tuttu.  İçine girdiği gayretten dolayı Canikli’yi kutluyor, üstün başarılarının devamını diliyorum.” ifadesini kullandı.

İbrahim Turhan da aynı konuya temas etmişti

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri