Ana SayfaTürkiyeErdoğan'ın fotoğraf karesine giren Pelikancı Elif Şahin Keleş'ten Azerbaycan hakkında skandal ifadeler

Erdoğan’ın fotoğraf karesine giren Pelikancı Elif Şahin Keleş’ten Azerbaycan hakkında skandal ifadeler

Şu anda AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Elif Şahin Keleş’in uslanmaz bir Azerbaycan karşıtı olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Pelikancılarla çektirdiği fotoğrafta yer alan isimlerden biri de Elif Şahin Keleş’ti. Peki kimdir Elif Şahin Keleş? Geçmişte uzun süre Ermenistan için uluslararası diplomasi programları koordinatörlüğü yapan Keleş’in Agos’ta Azerbaycan hakkında kurduğu cümleler büyük tartışma yaratacak cinsten.

Agos’ta yer alan haberde Ermenistan’a yaptığı geziyi uzun uzun anlatan Elif Şahin Keleş, “Hiç buralardan farklı değilmiş, her şey çok benziyor. Bu kadar ortak nokta olması bizi çok şaşırttı” ifadelerini kullandı.

Elif Şahin Keleş aynı zamanda Pelikan Bildirisi’ni sosyal medyada dolaşıma sokan 3 isimden biri olarak biliniyor.

Elif Şahin Keleş için Azerbaycan büyük engel

Ermenistan ile Türkiye’nin iyi ilişkiler kurmasına hararetle savunan Elif Şahin Keleş’in önünde gördüğü en büyük engel Azerbaycan! Azerbaycan’ın Türkiye için çok rahatsız edici bir ülke olduğunu belirten Keleş rahatsızlığını şu ifadelerle dile getirdi: “Batılı ülkelerin yanı sıra, Azerbaycan’ın da iki ülke arasındaki ilişkileri yönlendirmeye çalışmasını istemiyoruz. Azerbaycan konusu ciddi bir sorun ve Türkiye’nin Azerbaycan’la kurduğu ilişki çok sıkıntılı. Azerbaycan’ın, 2015’e giderken ve genel olarak Türkiye-Ermenistan ilişkileri üzerinde bu kadar etkin rol oynaması çok rahatsız edici.”

Özellikle Azerbaycan ile son yıllarda artan enerji işbirliği ve stratejik ortaklıklar göz önüne alındığında, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olan Elif Şahin Keleş’in bu sözlerine anlam vermek elbette mümkün değil. Sadece ekonomik değil Azerbaycan ile Türkiye arasında tarih boyunca kopmaz tarihi ve kültürel bağları yok sayan, bunu koparmak isteyen bir zihniyet bugün nasıl AK Parti’de il yönetim kurulu üyesi olarak görev alabilir?

Elif Şahin Keleş’in liderlik ettiği oluşum Galatasaray Adası’nda “Türkiye-Ermenistan İlişkilerinin Geleceği” başlıklı bir panel de düzenledi. O panele katılan isimlerden bazıları Hilal Kaplan, Yılmaz Ensar, Rober Koptaş’tı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz