Ana SayfaTürkiyeErdoğan'ın gözünde Numan Kurtulmuş'un Bahçeli kadar değeri yok

Erdoğan’ın gözünde Numan Kurtulmuş’un Bahçeli kadar değeri yok

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teftiş tartışmasında Numan Kurtulmuş, Ekrem İmamoğlu’nun tedirgin olmasını gerektirecek bir durum olmadığını söylemiş, MHP lideri Devlet Bahçeli’den çok sert itirazlar gelmişti. Gazeteci Deniz Zeyrek, Kurtulmuş ile Bahçeli arasındaki gerginliğe ve Erdoğan’ın tavrına dikkat çekti.

Gazeteci Deniz Zeyrek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İBB’ye yönelik teftiş konusunda TSK’dan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan örnekler veren AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’u hedef almasını değerlendirirken “Erdoğan nezdinde, Numan Kurtulmuş’un Bahçeli kadar değeri yok” dedi.

FOX TV’de yayınlanan “Orta Sayfa” adlı programda, Bahçeli’nin Kurtulmuş’a “Senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir” demesini ele alan Zeyrek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bahçeli’yi Kurtulmuş’a tercih edebileceğini söyledi.

Zeyrek, “Numan Kurtulmuş’un Bahçeli kadar değeri yok Erdoğan nezdinde. Erdoğan için Bahçeli yaşamsal bir siyasi aktör. Tayyip Erdoğan için Bahçeli yaşamsal siyasi bir aktör. Cumhur İttifakı açısından da Bahçeli Tayyip Erdoğan açısından vazgeçilmez” dedi.

Bahçeli ne demişti?

Numan Kurtulmuş’un İBB’ye yönelik teftiş açıklamasına tepki gösteren Bahçeli, “TSK’nın içerisinde bazı FETÖ’cülere karşı operasyon yapılması hükümetin TSK’ya tavrını mı ortaya koyar” sorusuyla teftiş sürecini baltalamak isteyen, dönemin Genelkurmay Başkanı’nı, bugünün Milli Savunma Bakanı’nı töhmet altında bırakan saygıdeğer siyasetçi, senin varmak istediğin yer neresi, yapmak istediğin nedir?” demişti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri