Ana SayfaTürkiyeErdoğan’ın ‘İslam iktisadı’ çıkışına Davutoğlu’ndan yanıt: İslam’ın temel değerleri uygulansa bu iktidar...

Erdoğan’ın ‘İslam iktisadı’ çıkışına Davutoğlu’ndan yanıt: İslam’ın temel değerleri uygulansa bu iktidar sınıfta kalır

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 12. Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Konferansı’nda yaptığı konuşmada, “İslam iktisadı krizden çıkışın anahtarıdır.” demişti. Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Erdoğan’ın bu sözlerini yorumladı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, KARAR TV’de ‘Liderlerle Ekonomi’ programına konuk oldu. Ekonomi yönetimine sert eleştiriler yönelten Davutoğlu’nun İslami ekonomi ve faizsiz ekonomi gibi söylemlerle ilgili verdiği mesajlar dikkat çekti. 

Karar TV’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ahmet Davutoğlu, İslam ekonomisinin ilkelerini saydıktan sonra “Bunların hepsinden sınıfta kalırlar. İslam ekonomisi sadece faiz meselesi değildir. Şeffaflık, hesap verilebilirlik, liyakat, mülkü, sermayeyi korumak demektir. Bir gecede sermayeye yüzde 1 vergi getirmek İslami değildir” dedi. 

Davutoğlu: İktidar sınıfta kalır

İslami ilkeler esas alındığında iktidarın sınıfta kalacağını belirten Davutoğlu “Türkiye’de İslam’ın temel değerleri uygulansa her bir nottan bu iktidar sınıfta kalır. Hesap veremez. Ehliyet liyakattan sınıfta kalır. Son atamalara bakın. İslami ilkeler sadece faiz yasağı değil. Şeffaflıktan sınıfta kalır. Hediye kabul etmemek, sınıfta kalır. Hiçbir şekilde herhangi bir kamu görevinde kamu malını gereksiz kullanmamak, sınıfta kalır” şeklinde konuştu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,707TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri