Ana SayfaTürkiyeErdoğan'ın küçük ortağı Perinçek aslında kripto mu? Akşam gazetesi Perinçek dosyasını açtı

Erdoğan’ın küçük ortağı Perinçek aslında kripto mu? Akşam gazetesi Perinçek dosyasını açtı

AK Parti-Perinçek ortaklığı bitti mi? Akşam gazetesi Perinçek’i neredeyse yerin dibine sokan bir yazı yayınladı. Ahmet Kekeç'ten Perinçek eleştirisi.

AK Parti-Perinçek ortaklığı sona mı yaklaştı? Akşam gazetesi Perinçek’i neredeyse yerin dibine sokan bir yazı yayınladı. Akşam gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, kendisini eleştiren Perinçek medyasına ‘asıl amaçları’nı hatırlattı. Beni eleştirmeyi bırakın da asıl hedefinize odaklanın minvalinde bir yazı kaleme alan Ahmet Kekeç, hem Perinçek’e hem Aydınlık ekibine istikamet tayin etti.

“Bundan 1.5 yıl kadar önce yazmıştım ama demek ki dikkat çekememişim…

Başlık da aynıydı üstelik.

Aradan geçiyor 1.5 yıl, Silifke göndermemi görüyorlar ve oradan veryansın ediyorlar, “şarlatan” vs…

Ben o gün diyordum ki, “Dört yıl boyunca Fenerbahçe’ye ‘şikeci takım’ dedin, bugün hangi yüzle Fenerbahçe stadına gidip maç izliyorsun?”

Cevap kimden geliyor, biliyor musunuz?”

diyen Ahmet Kekeç yazısına şu çarpıcı ifadelerle devam etti…

İnanamayacaksınız ama tepki, kendi kendine müttefik Doğu Perinçek medyasından, yani Aydınlık gazetesinden geliyor.

Bulmuşlar benim eski bir yazımı, “Ekrem İmamoğlu için böyle şeyler söylüyorsun, Fetullahçı olduğunu ima ediyorsun ama geçmişte sen de böyle şeyler yazıyordun!” diyerek, İmamoğlu aklayıcılığına soyunuyorlar.

Söz konusu yazı, Aziz Yıldırım’ı “toplumsal muhalefetin yeni lideri” pozisyonuna itmeye çalışan ve oradan Erdoğan’a “dersler” çıkaran Ertuğrul Özkök’e bir cevaptı… 3 Temmuz operasyonunu destekleyen bir yazı yazdığımı hatırlamıyorum. Bilakis, Beşiktaşlı olduğum için, (gözaltına alınan) Serdal Adalı ve Tayfur Havutçu’nun“mağduriyetlerinden” yola çıkarak, operasyonu eleştiren yazılar yazdım.

Milat, 17/25 Aralık girişimidir.

Bu tarih, çünkü FETÖ’nün hoşgörü maskesini sıyırıp, darbeci suretini gösterdiği tarihtir.

Mesele “geçmişle yargılamak”sa, Aydınlık gazetesinin ilgili kişisine (yani Ahmet Kekeç’e cevap yetiştirmek için helak olan şahsa) bir öneride bulunayım:

Neden önce başyazarınız ve lideriniz Doğu Perinçek’in geçmişine bakmıyorsunuz? “Milli mücadelemiz Yunan emekçilerinin bir zaferidir” sözü kime aittir? Türk ordusunun Kıbrıs’ta “işgalci” bulunduğu fikrini ilk kim ileri sürmüştür? 28 Şubat destekçisi parti hangisidir ve Fetullahçılarla nerede uzlaşmaktadır? Dahası, “İlericilerin tankları var” diyerek, 28 Şubat sürecinin açık bir darbeye dönüşmesini isteyen ve bu uğurda ülkedeki neredeyse bütün duvarları “Başörtülülere karşı devrim kanunları uygulansın” afişleriyle donatan lider kimdir?

Ekrem İmamoğlu savunusu yapacaksanız, bunu çaktırmadan, daha sofistike yollardan yapın…

Hayır, Ekrem İmamoğlu’na ve onun arkasındaki konsorsiyuma karşıysanız, o konsorsiyumu ele veren yazarlarla uğraşmayı bırakın, asıl hedefinize odaklanın.

Değil miydi?

Ekrem İmamoğlu Samanyolu TV’nin “kadrolu” yorumcusu değil miydi?

Fenerbahçe’ye “şikeci takım” deyip durmamış mıydı?

Görev yaptığı dönem boyunca, Fetullah’ın operasyonlarını desteklememiş miydi?

Desteğini, 17/25 Aralık girişiminden sonra da sürdürmemiş miydi?

Kripto değilseniz, bu hususları sizler de dert edinirsiniz! Ben sormuştum, sizler de sorarsınız:

“Dört yıl boyunca “şikeci takım” dediğin Fenerbahçe’nin maçına gitmek nasıl bir genişliğin, hatta “yüzsüzlüğün” ürünüdür Ekrem Efendi?” dersiniz? 

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,712TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri