Ana SayfaTürkiye'Ne haliniz varsa görün' dedi isyan etti! Erdoğan'ın kuzeni Cengiz Er'e mahallesinden...

‘Ne haliniz varsa görün’ dedi isyan etti! Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er’e mahallesinden alçak FETÖ saldırı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuzeni olan Cengiz Er bugün bir isyan tweet’i atarak ‘muhafazakar’ mahalleye de medyasına da ‘Allah akıl fikir versin’ dedi.

‘Bir FETÖ gitti bin FETÖ geliyor’ diyen ilahiyatçı Ali Köse’nin TRT’deki konuşmaları büyük ses getirmiş, bu çıkışa Cengiz Er de twitter hesabından destek vermişti. Ancak AK Partili trol hesaplar ve FETÖ özeleştirisi yapmaktan imtina eden yapılar birden Cengiz Er’e yüklenmeye başladı.

Tweet’ini silmekten başka çıkış yolu bulamayan usta gazeteci Cengiz Er, “Yoğun saldırıya maruz kaldım. Allah bu mahalleye de medyasına da akıl fikir versin. Ne haliniz varsa görün” diyerek tepkisini dile getirdi.

Ali Köse tam olarak ne demişti?

Aynı zamanda 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Sayın Ali Köse TRT ekranlarında şunları söylemişti:

 “Allah bu millete bir daha 15 Temmuz’lar yaşatmasın. Dua bizim vazifemiz fakat siz tedbiri almazsanız, akıllı davranmazsanız, o FETÖ denen örgütün yapılanma şeklini aynı yolları kullanarak bugün hâlâ devam eden başka gruplar hakkında gerekli tedbirleri almazsanız Allah size yardımcı olmaz.

Siz vazifenizi yapacaksınız, Allah da size yardımcı olacak. Benim bu konudaki kanaatim 15 Temmuz’dan gerekli dersleri almadığımız yönünde. Ve yeterli önlemleri alınmadığı şeklindedir. Hatta ben bunu, bir ‘FETÖ gitti bin FETÖ geliyor’ diye değerlendiren, sloganlaştıran birisiyim. Bu uyarıyı yapmak benim vazifem. FETÖ ile alakalı sonra bizlere, ilahiyatçılara, ‘Neden bu konuda uyarılar yapmadınız’ diye sitemler oldu. Özellikle akademisyen ilahiyatçılara. Ben bunu alıyorum ve kabul ediyorum. Ve bugün diyorum ki bu konu Türkiye’nin en önemli konusudur, devletin bu konuda gereken tüm önlemleri almazı şarttır, bir vazifedir. Bunun vebalini kimse üstlenemez.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,688TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri