Ana SayfaTürkiyeErdoğan’ın Merkez Bankası'nın eritilen 120 milyar dolarından dün mü haberi oldu?

Erdoğan’ın Merkez Bankası’nın eritilen 120 milyar dolarından dün mü haberi oldu?

Kerim Rota Berat Albayrak istifası hakkında konuştu. Merkez Bankası'nın eritilen 120 milyar doları günlerdir tartışılan, hakkında yazılar yazılan bir konuydu.

Merkez Bankası’nın eritilen 120 milyar doları günlerdir tartışılan, hakkında yazılar yazılan bir konuydu. Şimdi de Erdoğan’ın Merkez Bankası’ndaki 120 milyar doların harcandığından dün haberi olduğu iddia edildi.

Kerim Rota, gazeteci Yavuz Oğhan’ın sorularını yanıtladı.

Kerim Rota: Doğruysa da yanlışsa da vahim

“Türkiye pandemide faiz arttırmak zorunda kalan bir iki ülkeden birisiydi. Bu da yanlış ekonomi politikalarından kaynaklandı.”

“Naci Ağbal için Binali Yıldırım tebrik mesajını bir iki saat içinde yayınladı. Ama Berat Albayrak’tan ses çıkmadı. Atamanın Berat Albayrak’a rağmen yapıldığı çok ortada.”

Gelecek Partisi kurucu üyesi, ekonomist Kerim Rota, Merkez Bankası’nın eritilen 120 milyar dolarlık kaynağı hakkında da açıklama yaptı.

Yavuz Oğhan, “Erdoğan’ın Merkez Bankası’ndaki 120 milyar doların eritildiğinden dün haberi olduğu konuşuluyor. Siz ne dersiniz” diye sordu.

Kerim Rota soruyu “120 milyar dolarlık bir kayıpla ilgili haber çok acayip bir şey. Haber doğru mu yanlış mı şu an bilemiyoruz. Ama doğruysa da yanlışsa da iddia vahim” şeklinde yanıtladı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,696TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri