Ana SayfaTürkiyeEren Erdem bir gün sonra yeniden tutuklandı

Eren Erdem bir gün sonra yeniden tutuklandı

Yasa dışı ses kayıtlarını yayınladığı gerekçesiyle tutuklu bulunan Karşı gazetesinin genel yayın yönetmeni ve eski CHP milletvekili Eren Erdem dün tahliye edilmişti. Ancak savcılık bu tahliyeye itiraz etti ve yeni bir tutuklama kararı çıkarıldı. Eren Edem bu karar uyarınca yeniden tutuklandı.

17-25 Aralık’ta ses kayıtlarını servis etmişti

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık darbe girişiminde, yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi Turan Ababey’in de arasında bulunduğu 12 sanığın önceki gün yargılanması yapılmıştı. Mahkeme tutuklu sanık Eren Erdem’in tahliyesine karar vermişti.

Mahkemenin verdiği tahliye kararına duruşma savcısı tarafından yapılan itirazı değerlendiren İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi, Eren Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı. 

Eren Erdem için yeniden tutuklama kararı

Bu karar üzerine Eren Erdem Jandarma ekipleri tarafından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Yakalama kararı veren 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan Eren Erdem, oy çokluğu ile tutuklandı. Mahkeme, Silahlı Terör örgütünün içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçunun mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesinin varlığı ve kaçma şüphesini gösteren somut olgunun bulunması gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

Tutuklama kararına karşı oy kullanan üye hakim ise Eren Erdem hakkında, yurtdışına çıkış yasağı ve konutu terk etmeme şeklindeki adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasının ölçülü olacağı ve bu tedbirlere karar verilerek sanığın serbest bırakılması görüşünde olduğunu belirtti.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz