Ana SayfaTürkiyeErhan Usta kimdir? Ali Babacan'ın yeni partisine katılacak mı?

Erhan Usta kimdir? Ali Babacan’ın yeni partisine katılacak mı?

Eski MHP’li Erhan Usta kimdir? Adı neden Ali Babacan ve yeni partiyle anılıyor? Ali Babacan’ın kuracağı yeni partinin ilk milletvekili olarak eski MHP’li Erhan Usta’nın adı geçiyor.

Erhan Usta bilindiği gibi EYT tartışmalarında MHP’den ihraç edilmişti.

Cumhur ittifakının gergin zamanlarda geçirdiği dönemlerde emeklilikte yaşa takılanlar meselesi büyük gerginliklere neden olmuştu. Erhan Usta da emeklilikte yaşa takılanlara verdiği büyük destek nedeniyle ‘Cumhur ittifakına zarar veriyorsun’ ithamlarıyla önce disiplin kuruluna sevk edilmiş ardından da ihraç edilmişti

Adı Ali Babacan’ın yeni partisiyle anılan Erhan Usta kimdir? Gelin bu sorunun deatylarına bakalım.

Erhan Usta kimdir?

Samsun’da 1966’da doğan ekonomist ve planlama uzmanı Erhan Usta, Devlet Planlama Teşkilatı’nda uzman olarak çalışmış deneyimli bir isim. 

Uzun yıllar hizmet ettiği Devlet Planlama Teşkilatı’nda daire başkanı, genel müdür ve müsteşar yardımcılığı görevlerinde bulundu. Erhan Usta son yıllarını kalkınma planı, orta vadeli programlar ve makro ekonomi politikaları konularında araştırmalarla geçirdi.

Erhan Usta’nın ismini ilginç kılan detaylardan biriyse Ali Babacan ile 10 yıl ortak mesai yürütmüş olması.

Eski MHP’li Erhan Usta, “Cumhur İttifakı’nın varlığı ve devamını zedeleyici beyan ve açıklamaları” nedeniyle Ocak ayında partisinden ihraç edilmişti.

Samsun Milletvekili Erhan Usta, MHP Grup Başkanvekili olduğu dönemde İYİ Parti’nin “Emeklilikte Yaşa Takılanlar” teklifinin Meclis gündemine gelmesine destek vermişti.

Erhan Usta 31 Mart yerel seçimlerine bağımsız aday olarak girmiş ve yüzde 21,02 oy almıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,703TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz