Ana SayfaTürkiyeErkan Mumcu: Ali Babacan Berat Albayrak'ın alternatifidir

Erkan Mumcu: Ali Babacan Berat Albayrak’ın alternatifidir

Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun Erkan Mumcu ile gerçekleştirdiği röportajın 2 bölümü bugün yayınlandı. Erkan Mumcu röportajın 2. bölümünde de Türkiye’deki siyasi hayata dair önemli tespitlerde bulundu.

Eski Milli Eğitim Bakanı ve Eski Turizm Bakanı Erkan Mumcu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Abdullah Gül’ün son dönemdeki siyasi duruşuna karşı tavrını haklı bulduğunu söyledi:

“Abdullah Gül uluslararası sistemin partiye atadığı kayyımıdır” dedi. Ali Babacan’ın Berat Albayrak’ın, Gül’ün ise Erdoğan’ın alternatifi olarak ortaya çıktığını söyleyen Mumcu, Türkiye’yi dönüştürmek için Erdoğan’ın diktatör profilinde sunulmasının hedeflendiğini söyledi.

Erdoğan’a ‘laz kalfa’ benzetmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uluslararası sistemin dayatmalarını kabul etmediğini ancak buna karşı çıkarken “Laz kalfa” gibi projesiz davrandığını söyledi.

Erkan Mumcu, 2007 yılında yaşanan 367 krizinde Meclis’e girmemesine de değindi. O dönem Gül’e destek vermeleri için FETÖ’nün baskı yaptığını söyleyen Mumcu, eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de “Erdoğan olsa istemezdim” diyerek kendisinden Gül için destek istediğini söyledi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz