Ana SayfaTürkiyeErken seçim kapıda... Taha Ün: Değil sosyal medya kısa dalga radyo istasyonlarını...

Erken seçim kapıda… Taha Ün: Değil sosyal medya kısa dalga radyo istasyonlarını bile yasaklasanız…

Gelecek Partisi’nin iletişim çalışmalarını yürüten Taha Ün, AK Parti'nin isteğiyle gündeme gelen sosyal medya düzenlemesinin Meclis'ten geçmesini eleştirdi.

AK Parti’nin hazırladığı sosyal medya düzenlemesinin Meclis’ten geçmesi çeşitli tartışmaları da beraberide getirdi. Gelecek Partisi’nin iletişim çalışmalarını yürüten Taha Ün, düzenlemeyi erken seçim öncesi mıntıka temizliği olarak yorumladı.

Taha Ün düzenlemeye itirazlarını twitter’dan şu şekilde dile getirdi:

İktidar partisinin sosyal medya düzenlemesi “kamu düzeni tesis etmekten” ziyade yakın zamanda gerçekleşeceği artık aşikar olan erken seçim öncesi bir “mıntıka temizliği” amacı taşımaktadır. Girişilen bu çabalar coşkun bir selin önüne saman çöpünden baraj yapmak kadar anlamsız ve beyhude bir uğraştır.

Taha Ün’nden sosyal medya düzenlemesi eleştirisi

İktidar; halkın gönlünden ve gündeminden kopuş, ilke ve değerlerinden de ciddi bir savruluş yaşamaktadır. Bunun sosyolojik neticelerinden sosyal medyaya sansür getirerek korunulacağını zannetmek trajik bir yanılsamadır.

Değil sosyal medya, kısa dalga radyo istasyonlarını dahi yasaklasanız maşeri vicdan ve anadolu halkının feraseti tüm bu yasakları yıkacak ve mukadder olan akıbeti bu ülkeye armağan edecek feraset ve kudrete sahiptir…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri