Ana SayfaTürkiyeErken seçim ne zaman? Temel Karamollaoğlu'ndan flaş yanıt

Erken seçim ne zaman? Temel Karamollaoğlu’ndan flaş yanıt

Son bir haftada hararetlenen erken seçim tartışmalarında bir açıklama da Temel Karamollaoğlu'ndan geldi.

Son bir haftada hararetlenen erken seçim tartışmalarında bir açıklama da Temel Karamollaoğlu’ndan geldi. Karamollaoğlu “Karar verecek tek bir kişi” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Seçim Kanunu ve erken seçim hakkında açıklamalarda bulundu. Mecliste erken seçim kararı alacak çoğunluğun olmadığını söyleyen Karamollaoğlu, “Karar verecek tek bir kişi” dedi.

Erken seçim olur mu?

Karamollaoğlu, “Erken seçim olur mu?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Karar verecek tek bir kişi. Meclis’te bu kararı verecek çoğunluk yok. O zaman Sayın Cumhurbaşkanı, ‘Gidelim derse gideceğiz, gitmeyelim derse gitmeyeceğiz.’ Kararı kendisi verecek. Yalnız bazı gelişmeler Cumhurbaşkanı’nın aniden hadi bakalım hodri meydan deme ihtimalini de gündeme getiriyor. Şimdi mesela Seçim Kanunu gündemde.”

Seçim kanunu, ancak çıktığı tarihten 1 sene sonra uygulamaya girer. Daha önce giremez. Eğer o kanunu değiştirerek seçime gitmek istiyorlarsa, bu demektir ki gelecek temmuzdan önce seçim olmaz. O kanun farklı sebepten dolayı geliyorsa o zaman bugünkü kanunlarla sonbaharda seçime gitme kararı aldığı taktirde Cumhurbaşkanı’nın önüne engel çıkaracak bir güç yok.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri