Ana SayfaTürkiyeErken seçime hazır! Gelecek Partisi'nin büyük kongre tarihi netleşti

Erken seçime hazır! Gelecek Partisi’nin büyük kongre tarihi netleşti

Ahmet Davutoğlu ve arkadaşları tarafından 19 Aralık günü kurulan Gelecek Partisi’nin kongre tarihi netleşti. Öğrenilen son bilgilere göre Gelecek Partisi Ağustos ayında büyük kongresini yapacak. Böylelikle 2021 yılında uygulamaya konacak bir erken seçim senaryosunda seçime girebilecek.

Bir partinin seçime girebilmesi için Türkiye’deki illerin en az yarısında teşkilatlarını kurmuş olması gerekiyor. Teşkilatlarını kurup büyük kongresini gerçekleştiren partiler bu tarihten 6 ay sonra gerçekleştirilecek seçimlere de katılabilecek.

Gelecek Partisi büyük kongresi ne zaman?

Elbette iller tek başına teşkilatlanma için yeterli değil. Bir ilde teşkilatlanmak demek aynı zamanda o ilin ilçelerinin en azından üçte birinde de örgütlenmesini tamamlamak anlamına geliyor.

Bilindiği gibi oyları giderek eriyen Cumhur İttifakı, Gelecek Partisi’nin önünü kesmek erken seçim ya da baskını seçim senaryosu üzerinde titizlikle çalışıyor.

Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partisi’nin en geç ağustos ayında büyük kongresini tamamlayarak 2021 yılındaki olası bir erken seçime hazır hale geleceği konuşuluyor.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,708TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri