Ana SayfaTürkiyeErken uyarı sistemi gibi! İbrahim Kahveci 'elektriğe zam geliyor' dedi dakikalar sonra...

Erken uyarı sistemi gibi! İbrahim Kahveci ‘elektriğe zam geliyor’ dedi dakikalar sonra o zam geldi!

Hazine Bakanı Berat Albayrak bugün kısa adı YEP olan Yeni Ekonomi Programı’nı açıkladı. Karar yazarı İbrahim Kahveci, Albayrak’ın YEP’in ciddi bir zam işareti verdiğini kaydetti. İbrahim Kahveci’nin bu tespitinden dakikalar sonra Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), 1 Ekim itibarıyla elektriğe yüzde 14,9 zam yapılacağı bildirildi.

Berat Albayrak bugün içinde enerji kelimesinin geçtiği 3 cümle kurmuştu. İşte o cümleler:

Belli bir süre enerji fiyatları ve ÖTV oranları gibi kamu tarafından yönetilen fiyat ve vergi ayarlamalarıyla fiyatlama davranışlarında olabilecek aşırı bozulmalara karşı durduk.

Mal ve hizmet fiyatlarındaki kur geçişkenliğini azaltmak için bazı ithal ürünlerin yerlileştirilmesi, alım garantili enerji kontratlarının yerlilik oranı da dikkate alınarak Türk lirası bazlı olmasını sağlayacağız.

Varlık Fonu, petrokimya, madencilik ve yerli kaynağa dönük enerji üretimi alanlarında özel sektör iş birliklerine dayanan sabit sermaye yatırımlarında yer alacak.

Ekonomi gazetecisi İbrahim Kahveci, Berat Albayrak’ın açıkladığı programın elektrikte ciddi bir zam işareti verdiğini kaydetti.

İbrahim Kahveci’nin elektriğe zam tweet’i. 

Evet, YEP elektrikte ciddi bir zam işareti verdi. Hatta bu ay olabilir. Ama devamı da gelebilir.


Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,697TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz