Ersin Sezer’den Kayserispor analizi

0
Ersin Sezer'den Kayserispor analizi

Fenerbahçe’nin rakipleri üzerinden yaptığı futbol analizleriyle son dönemin en iyi çakışlarından birini yakalayan Ersin Sezer bu hafta da Kayserispor’u analiz etti. Bilindiği gibi Fenerbahçe bu hafta Kayserispor ile deplasmanda karşılaşıyor. Ersin Sezer de klasik olduğu üzre Kayserispor analizini yayınladı.

Ersin Sezer’in Kayserispor – Fenerbahçe maçı analizi

Analizini twitter’dan zincir halinde yayınlayan Ersin Sezer’e göre dikkat edilmesi gerenen hususları maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hava toplarına dikkat! Kayserispor ya kenar ortalarından veya duran toptan gelen direkt kafa vuruşu ya da bu kaoslardan çıkan ekstra şutlarda tehlike yaratıyor.
  • Deniz Türüç çizgiye kadar inmeyi seviyor; Varela’ya baktığımızda ise hızıyla dikkat çekiyor; hem dripling sayısı hem de başarı yüzdesi takımdaki diğer kanatlara göre daha yüksek.
  • Takımın en golcü ismi Chery bu sezon %41.8 şut isabetiyle oynuyor; takımın hücumdaki lideri olan oyuncu zaman zaman 2.forvet pozisyonuna geçiyor. 3.bölgeye gönderdiği paslarda %82.3 gibi yüksek bir yüzdeye sahip (mesela Ekici’nin %72.9)

İşte son dönemdeki futbol analizleriyle dikkat çeken Ersin Sezer’in Kayserispor analizi:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here