Ana SayfaTürkiyeErsoy Dede'den tartışmalı Küçükçekmece'de cinsel saldırı yazısı

Ersoy Dede’den tartışmalı Küçükçekmece’de cinsel saldırı yazısı

Star gazetesi yazarı Ersoy Dede’nin Küçükçekmece’de 5 yaşındaki kız çocuğunu hedef alan cinsel saldırı hakkındaki görüşleri tartışma yarattı.

Köşesinde Küçükçekmece’de yaşanan cinsel saldırı ve taciz olayını masaya yatıran Ersoy Dede, “Enerjimizi çocuklarımızı korumaya yönlendirelim. “Ama ilaç için ‘5 yaşında bir çocuk ebeveyni yanında olmaksızın (görüş açısı dışında) sokakta ne yapıyormuş’ sorusunu da sorsun birisi” sözleriyle yeni tartışmaların fitilini ateşledi.

Ersoy Dede’nin kocaman bir cinsel saldırı olayından ziyade “5 yaşındaki çocuğun sokakta ne yapılsın” diye sorması sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Ersoy Dede’nin Star gazetesinde bugün “Sapık sapıktır biz biraz kendimizi sorgulayalım artık!” başlığıyla yayınlanan yazısının bir kısmı:

Küçükçekmece Kanarya’da yaşanan felaketin ardından insanlar sokaklara döküldü. Ellerinde pankartlar dillerinde sloganlarla yürüyüş yaptılar. ‘Tacize, tecavüze, çocuk istismarına hayır’ diye bağırdılar. İzlerken şu psikolojiye büründüm. Acaba memleketin herhangi bir yerinde aklı başında olduğu halde, çocuk istismarının çok faydalı bir iş olduğunu muhakkak desteklenmesi gerektiğini söyleyen kimse var mıdır? Sapıklar dışında. ‘Çocuk istismarına hayır.’ Kime söylüyorsunuz bunu? Herhalde zaten her çocuk istismarı haberinde dünyası yıkılan milyonlarca normal insana söylemiyorsunuzdur. Zira sizden farklı düşünen kimse yok. Protestonuzun karşı tarafı yok. Yok eğer sapıklara söylüyorsanız bunu anlarım. İletişim çabanızı yani anlarım. Fakat hakikaten sonuç alıp alamayacağınızı bilmiyorum. Gözü dönmüş bir adam, 5 yaşındaki bir bebeği istismar etmek üzereyken şöyle bir çağrı duyuyor; “çocuk istismarına hayır.” Ve tam o anda bir aydınlanma yaşıyor. Vazgeçiyor. Hikayenin saçmalığını anlatmak için karikatürize ettim. Herkesin aynı anda aynı şeyi düşündüğü bir ortamda bu öfkeli çıkışların kimseye bir yararı yok. Söyleyeyim size. ’Caydırıcı cezalar’ tartışması da boş bir tartışma. Yani bugün mevcut yasalar ne derse desin 5 yaşında bir çocuğa cinsel saldırıda bulunan bir adamın başına ne geleceğini herkes biliyor. Daha caydırıcı ne olabilir ki? Siz o ruh halinde birinin, saldırıdan sonra alacağı cezayı hesaplayarak mı hareket ettiğine inanıyorsunuz? Bak kardeşim. Bunlar, dostlar alış-verişte görsün hesabı işler. Enerjimizi çocuklarımızı korumaya yönlendirelim. Hep birlikte; saldırgana, yasalara, cezalara vesaireye ver yansın edelim, kabul. Ama ilaç için “5 yaşında bir çocuk ebeveyni yanında olmaksızın (görüş açısı dışında) sokakta ne yapıyormuş” sorusunu da sorsun birisi.

Ersoy Dede tepkilere yanıt verdi

Gazeteci Ersoy Dede, gelen tepkilere sosyal medyatdan “Siz beni yine linç edin de.. Çocuklarınızı gözünüzün önünden ayırmayın. İyi anne/babalar olun…” diyerek yanıt verdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,701TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz