Ana SayfaTürkiyeErsoy Dede'ye maaşı az mı geliyor, yetmiyor mu acaba? Yine başkalarının maaşını...

Ersoy Dede’ye maaşı az mı geliyor, yetmiyor mu acaba? Yine başkalarının maaşını konuşmaya başladı

Zaman zaman meslektaşlarının maaşını gündeme getiren, örneğin “Ertuğrul Özkök’ün tek maaşına bizim tüm yazarların maaşını takasa hazırız” gibi kaba, açgözlüce yazılar yazan Ersoy Dede, bunlara bir yenisini daha ekledi.

Meslektaşlarının maaşından bahsetmekten anlaşılan tuhaf bir zevk alan Ersoy Dede, bugün de Soner Yalçın’ın maaşını tartışma konusu yaptı.

İşte Ersoy Dede’nin Star gazetesine bir hınçla yazdığı anlaşılan o ayıplı yazısından bir bölüm…

Oda Tv’nin patronu Soner Yalçın’ın İzmir Çeşme’de tarım arazisine diktiği kaçak lüks villayı konuşuyorduk ya geçen hafta. Hah şimdi o haberin üstüne Soner Yalçın’ın bir de İstanbul Levent’teki 30 milyonluk evini konuşmaya başladık.. Biz imara aykırı işler olduğu iddiasıyla duyduk villayı. Ki, işin yasadışılık boyutuyla belediyeler/adliyeler vesaire ilgileniyor kuşkusuz.. Varsa bir hukuksuzluk gereği yapılır. Yoksa da yapılmaz.. Orasında çok değilim açıkçası.. Olay başka...

Arkadaş, biz bu vesileyle bu adamların ne kadar zengin olduğunu öğrendik.. Benim dikkatimi daha çok o çekti.. Gariban edebiyatıyla, fakir/fukara laflarıyla senelerce iyi götürmüşler.. Allah helalinden bol kazanç versin.. Yılmaz Özdil’in de, Can Dündar’ın da, Uğur Dündar’ın da cümle ne kadar yetim hakkı söylemiyle sokakları coşturan yazar varsa hepsinin yaşam standardı böyle.. Misal Soner Yalçın’ın sadece Levent’teki evini satsan, o parayla Bağcılar’da 60-70 tane muhteşem daire alırsın.. Böyle paralar kazanıyorlar.. Bunların kazandığı parada kimsenin gözü yok. Fakat attıkları zaman mangalda kül bırakmayan bu tafya, 20 yıldır bir “yandaş medya” tanımı yapıp, gazetecileri haksız kazançlar elde etmekle itham ediyorlar ya. O gücüme gidiyor.. Öyle ki yüksek bordrolar sadece kendi haklarıymış gibi..

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri