Ana SayfaTürkiyeErsoy Dede'ye Özlem Albayrak'a saldırı emrini Hilal Kaplan mı verdi?

Ersoy Dede’ye Özlem Albayrak’a saldırı emrini Hilal Kaplan mı verdi?

Ersoy Dede bugün çok sert bir Özlem Albayrak yazısı kaleme aldı. Bilindiği gibi Özlem Albayrak önceki günlerde yazısı sansürlendiği, yayınlanmadığı için Yeni Şafak ile yollarını ayırdığını duyurmuştu. O yayınlanmayan yazıda Canan Kaftancıoğlu’nun yıllar önce attığı tweet nedeniyle hapis cezası almasını eleştirmişti.

Ersoy Dede deyim yerindeyse Özlem Albayrak’a bel altından vurmayı tercih etti. Özlem Albayrak bilindiği gibi o yazıda “Dava konusu olacak sosyal medya paylaşımlarının seçilimiyle ilgili ne bir kriter var ortada, ne kural, ne de ilke. Çok benzer ifadeler kullanan iki kişiden birinin yargılanıp yıllarca hapis cezası alırken, diğerinin almaması gibi örneklerle çok karşılaştık bu ülkede” ifadelerini kullanmıştı. Bu sözler de akıllara Sevilay Yılman’ın Hilal Kaplan’a yönelttiği eleştirileri getirmişti.

Ersoy Dede’nin Özlem Albayrak yazısını yukarıdaki bilgiler ışığında okuyunca insan düşünmeden edemiyor? Ersoy Dede’ye bu yazıyı yazdıran kişi Hilal Kaplan mı acaba? Ersoy Dede Hilal Kaplan’ın emir eri mi oldu?

Hilal Kaplan da Ersoy Dede’nin yazısını dolaşıma sokan isimlerden biriydi. Kaplan, Özlem Albayrak için şunları yazdı:

“Kaftancıoğlu’nu savunmak adına gazetesinden ayrılan Özlem Albayrak, yazarlığın geçim kapısından fazlası olduğunu söyleyip ayrılmıştı Meğer yıllardır kadrosu İBBye bağlı olan BİMTAŞ Şirketi personeliymiş Ayrıca İBB olanaklarıyla ABDye dil eğitime de gitmiş”

İşte Ersoy Dede’nin Özlem Albayrak’ı hedef aldığı yazısı

Özlem Albayrak yazısını yayınlamadığı için Yeni Şafak’tan ayrıldı. O yayınlanmayan yazıyı da twitter’da paylaştı. Bu tavrıyla da Yeni Şafak’ı hedefe oturtarak linç ettirdi. Enteresan. Özlem Albayrak gazeteci kimliğinin dışında aynı zamanda kadrosu İBB’ye bağlı olan BİMTAŞ Şirketinin de personelidir… Halen dış görevle Kültür Daire Başkanlığı’na bağlı Tuzla Kültür Merkezi’nde görevli… İBB’nin olanaklarıyla 1 yıl ABD’ye dil eğitimine bile gitti. Ne enteresan değil mi? Neyse, gün oldu devran döndü İBB yönetimi CHP’ye geçti. İmamoğlu seçim sürecinde AK Parti’nin yanında tavır ortaya koymuş personeli bir cadı avı ile fişleyip kovmaya başlayınca acaba Özlem Albayrak da bu furyadan etkilenir mi baktık biz de endişeyle. Zira her kritik olayda Erdoğan’ın yanında pozisyon almış, AK Parti lehine kalem oynatmış bir yazardı. İmamoğlu ne kadar ‘Reisçi’ varsa kapının önüne koydu malum. Korktuğumuz olmadı. Ancak bu süreçte Özlem Albayrak’tan da İBB’deki işçi kıyımına ses verip “yeter artık” demesi beklenirdi. Oysa o tuttu Canan Kaftancıoğlu’nu savunan bir yazı kaleme aldı. İlginç değil mi? Peki, ilkeli duruşunu sürdürüp İBB’den de ayrılır mı acaba? Aksi halde, belediyeden kovulmamak için Canan güzellemesi yaptı eleştirisine muhatap olabilir. Benim tanıdığım Özlem Albayrak önce İBB’den istifa eder, ardından Saraçhane’deki işçilerle direnişe katılır peşinden bir de Diyarbakır’a evlat nöbetine gider. Henüz istifa ettiğini duymadık. Belki de etmiştir. O zaman tüm bu yazdıklarımı geri alır özür de dilerim. Göreceğiz…

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz