Ana SayfaSporErsun Yanal: İstifa etmiyorum…

Ersun Yanal: İstifa etmiyorum…

Sarı-lacivertlilerde uzun süredir işler istenildiği gibi gitmiyor. Hal böyle olunca gözler yeniden teknik ekibe çevrildi. Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal “Ben bu sezon için gelmedim ki, bu sezon yüzünden ayrılayım” diyerek istifa etmeyeceğini söyledi.

Fenerbahçe’ye büyük umutlarla gelen ancak beklenen etkiyi gösteremeyen teknik direktör Ersun Yanal, Fenerbahçenin ligdeki durumuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Habertürk’e konuşan Teknik direktör “Ben Fenerbahçe’ye bu sezon için gelmedim ki bu sezon yüzünden Fenerbahçe’den ayrılayım” ifadesiyle hakkındaki istifa iddialarını kesin bir dille yalanladı.

Yanal “Görev süremden de anlaşılacağı üzere benim en büyük hedefim gelecek sezonun muhteşem Fenerbahçe’sini oluşturmaktır” vurgusuyla görevinin başında olacağını vurguladı.

Alanya maçı sonrası Başkan Ali Koç’la yaptığı görüşmeden bahseden Yanal “Sayın Ali Koç, çok büyük bir Fenerbahçelidir ve büyük problemlerle mücadele ediyor. Bu sıkıntıların tamamen futbol takımına ve sportif başarıya bağlanmasını doğru bulmuyorum. Zira kendisi Fenerbahçe’nin 3- 4 maçını değil, geleceğini kurguluyor. Biz de bu konularla ilgili konuştuk, dertleştik” diyerek başkanıyla aynı yolda yürüdüğünü belirtti.

Yanal: Fenerbahçe’ye kimsenin zarar vermesine müsaade etmeyeceğim

Ersun Yanal, bu kesin ifadelerine rağmen taraftarın sesine her zaman kulak vereceğini vurgulayan Yanal “Fenerbahçe taraftarının tercihi ve düşüncesi tarafımdan her zaman önemli ve önceliklidir.Unutulmaması gereken husus kendim dahil Fenerbahçe’ye kimsenin zarar vermesine müsaade etmeyeceğim konusundaki taraflılığımdır. Bununla birlikte Fenerbahçe’yi yarı yolda bırakacak kadar bu kulüpten ve bu camiadan uzak değilim. Taraftar sonuna kadar haklı. Ancak sonuçlar seçimlerle, seçimlerse seçeneklerle ilgilidir. Kısacası mevcut kadro yapılanmamızın çok dirençli, üst düzey bir iki maç dışında etkili sonuçlar alamadığı bir gerçektir. Bundan sonraki amacımız sezonu en iyi şekilde tamamlamaktır. Bugün eleştirilen bazı tasarruflarımız ve bazı oyuncuları daha fazla görmek adına sunduğumuz fırsatlar aslında hep önümüzdeki sezonun kadro yapılanmasına yöneliktir” şeklinde konuştu

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz