Ana SayfaTürkiyeErtuğrul Özkök Hürriyet'ten ayrıldı

Ertuğrul Özkök Hürriyet’ten ayrıldı

20 yıl yönettiği Hürriyet kariyerine son 12 yıldır köşe yazan olarak sürdüren Ertuğrul Özkök’nü gazeteden ayrıldığı öğrenildi.

Ertuğrul Özkök son yazısında “bir ay izin istiyorum. Bir ay sonra kitabıma başlamanın moraliyle, yepyeni magazin konularıyla dönmek üzere izin istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Odatv’nin haberine göre aile yakınları ayrılığı doğruladı. Özkök’ün Hürriyet’ten ayrıldığının öğrenildiği saatlerde bugün İzmir’de yemekte olduğu aktarıldı. Tecrübeli köşe yazarının gazeteden ayrılacağı ise dün belli oldu.

Özkök sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımında ise dün Atatürk Kültür Merkezi’ndeki operadan bahsetmişti.

Özkök, “Abartmıyorum bugüne kadar böyle bir Aida çok az seyrettim. Sahne,dekorlar , kostüm, ışık, koro, bale mükemmeldi. Murat Karahan, Feryal Türkoğlu, Ezgi Karakaya, Eralp Kıyıcı harikaydı. Dün gece AKM’de Türk operasının 21’inci Yüzyıl teknolojisiyle açılışı yapıldı. Emeği geçen herkese yürekten teşekkürler. La Scala’yı, MET’i İstanbul’a getirdiler” diye yazmıştı.

Ertuğrul Özkök’ün hürriyet macerası

Hacettepe Üniversitesi’nde öğretim üyeliği yaparken 1986 yılında Hürriyet gazetesine geçen ve Moskova Temsilciliği’ni üstlenen, daha sonra gazetenin Ankara Temsilciliği görevine getirilen Ertuğrul Özkök, 1989 yılında gazetenin Genel Yayın Yönetmenliği’ne atandı. Erol Simavi’nin 1994 yılında Hürriyet’i Aydın Doğan’a satmasından sonra da bu pozisyonunu koruyan Özkök, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Doğan Holding’le girdiği uzun ve sert çatışma sürecinin ardından Aralık 2009’da Genel Yayın Yönetmenliği görevinden alındı. Özkök, söz konusu yönetsel operasyondan sonra, gazetenin Doğan Medya Grubu’yla birlikte Demirören Holding’e satılmasını da kapsayan 12 yıllık dönemde Hürriyet’te köşe yazısı yazıyordu.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,713TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri