Ana SayfaTürkiyeErzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş'tan 'muhtaç çocuklar' sunumu

Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş’tan ‘muhtaç çocuklar’ sunumu

Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında sunum yaptı. İlbaş, korunmaya muhtaç çocuklara yatılı korunma ve bakım hizmetlerinin sağlandığını ve şartlar uygun olduğu takdirde korunmaya muhtaç çocukları ailelerinin yanında desteklediklerini söyledi.

Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi tarafından düzenlenen seminerde Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünün çalışmaları hakkında sunum yaptı. İl Müdürü, sosyal hizmetlerin önemine değinerek engelli, çocuk, kadın ve yaşlılarla ilgili önemli çalışmalar olduğunu ifade etti. Çocuk Hizmetleri başlığı altında yapılan çalışmalara değinen İlbaş, “Çocuk Koruma Kanunu kapsamında korumaya muhtaç çocuklara yatılı korunma ve bakım hizmeti sunmak, eğer mümkünse korumaya muhtaç çocuğu aile yanında desteklemektir” dedi.

İlbaş, çalışmalar kapsamında 7 tane sosyal hizmet merkezi, çocuk kuruluşu olarak nene hatun, Atatürk evi, normal çocuk evi ve mülteci çocuklara yönelik kuruluş olmak üzere 4 çocuk kuruluşu olduğunu ve ayrıca engellilere yönelik engelsiz yaşam merkezinin yanında özel bakım merkezlerinin de olduğunu vurguladı.

Yaptığı sunumun ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Erzurum Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Cemil İlbaş, teşekkürlerini sunarak semineri noktaladı.

Haber: Muhammet Alyar

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,682TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz