Ana SayfaTürkiyeErzurum Valisi Okay Memiş: Sandık emin ellerde

Erzurum Valisi Okay Memiş: Sandık emin ellerde

Erzurum Valisi Okay Memiş 31 Mart yerel seçimleri için güney ilçeleri ziyaret ederek güvenlik değerlendirme toplantısı yaptı. 

Erzurum Valisi Okay Memiş ve beraberinde, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Bekir Uzun ve ilgili kurum müdürleri ile ilçeleri ziyaret eden Valinin ilk durağı Hınıs İlçesi oldu. Kaymakamlık ziyaretinin ardından ilçe esnafını gezen Vali Memiş, ardından Tekman İlçesine geçti. 31 Mart’ta yapılacak olan ‘Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri Seçimi’  öncesi bir toplantı yapan Memiş, toplantı sonrası kısa bir açıklamada bulundu. 

İlçelerde gerekli tüm tedbirlerin alındığını dile getiren Vali Memiş, “İdari yönden alınması gereken bütün tedbirler, bizzat Kaymakam arkadaşlarımızın sorumluluğunda; ilçe jandarma komutanlarımız, ilçe emniyet amirlerimiz tarafından alındı. Kolluk kuvvetleri açısından ve idari açıdan seçimle alakalı tüm tedbirleri aldığımızı memnuniyetle belirmek isterim.” diye konuştu.

Vali Okay Memiş, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü:

“Seçimlerin güvenli bir ortamda yapılması ve seçmen iradesinin sağlıklı bir şekilde sandığa yansıması açısından her türlü tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Malumlarınız olduğu üzere, ülkemizde seçimler anayasamıza göre yargı denetimi ve gözetimi altında yapılmaktadır. Yaklaşık bin 200 köyümüz, 20 ilçemiz ve neredeyse 2 bine yakın yerleşim yerinde yaşayan vatandaşlarımıza hizmet götürdüğümüz gibi aynı şekilde bu vatandaşlarımızın seçimlerdeki iradelerinin sandığa yansıması için gerekli her türlü tedbiri aldığımızı ifade etmek isterim. Sorunsuz bir seçim geçireceğimize yürekten inanıyorum.”

Erzurum Valisi Okay Memiş, vatandaşların 21 Mart Nevruz Günü’nü tebrik ederek sözlerini tamamladı.

Haber ve fotoğraflar: Doğukan Artıkaslan

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz