Ana SayfaTürkiyeErzurum'a tekstilkent: 1750 kişi çalışacak

Erzurum’a tekstilkent: 1750 kişi çalışacak

Erzurum Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde tekstilkent kurulması için ilk adım atıldı. Proje, tamamlandığında yaklaşık 1750 kişilik istihdam yaratacak. Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında hazırlanan ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile 2. Organize Sanayi Bölgesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan Erzurum Tekstilkent Projesi’nin protokolü imzalandı. Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve KUDAKA Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Demirdöğen’in katıldığı imza töreninde projeler hakkında bilgi verildi.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Erzurum Tekstilkent Projesi ilimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Projenin detayları hakkında bilgi veren Başkan Sekmen, şunları kaydetti: “Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında hazırlanan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’mızın finansörlüğünde Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın koordinesinde gerçekleştirilecek olan Tekstilkent Projesi’nin uygulayıcısı Erzurum Valiliği’mizdir. Projemizi 2. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile birlikte yürüteceğiz. 50 dönümlük bir alanda 5 adet tekstil fabrikası yaparak, yatırımcılara tahsis edeceğiz. Bu konuda Valiliğimiz ve bizlere taahhüt edilen istihdam sayısı şu an 1750 seviyesinde. Yani Erzurumlu kardeşlerimiz bu fabrikalarda istihdam edilecek. İnşallah ilerleyen dönemlerde istihdam sayısı inşallah 4 bine ulaşacak. İnşallah bu yılın sonunda fabrikalar tamamlanacak.”

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz