Ana SayfaTürkiyeErzurum'da Darülfünun Gençlik Merkezi öğrencileri bekliyor

Erzurum’da Darülfünun Gençlik Merkezi öğrencileri bekliyor

Atatürk Üniversitesi kampüsündeki Darülfünun Camii’nde Gençlik Merkezi kuruldu. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından dizayn edilen gençlik merkezi, öğrencilerin sosyal-kültürel etkinliklerine de ev sahipliği yapacak. Dini istismar eden terör örgütleriyle mücadele kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı özellikle üniversite gençliğine yönelik olarak camilerde gençlik merkezi oluşturmaya başladı. Sümeyye Kardaş’ın özel haberi…

Atatürk Üniversitesi Darülfünun Gençlik Merkezi’nde içecekler ücretsiz

70 binden fazla öğrencinin öğrenim gördüğü Atatürk Üniversitesi’ndeki Darülfünun Camii’nin alt katında bu kapsamda açılan gençlik merkezinde 120 kişilik ders çalışma bölümü, 180 kişilik kafe salonu, 42 kişilik sınıf oluşturuldu. Üniversite öğrencilerinin sosyal-kültürel etkinliklerini de gerçekleştirebilecekleri merkezde içecek ücretsiz verilecek.

Diyanet Gençlik Merkezi’nin Atatürk Üniversitesi öğrencilerine önemli katkı sağlayacağını belirten Darülfünun Camii İmam Hatibi Yakup Bayram, “Gençlik merkezinin yapılma nedeni öğrencilerin dışarıda vakit geçirmek yerine burada ders görmesini ve ders çalışmasını sağlamak. Sınav haftalarında kütüphanede çalışacak yer bulamayan öğrenciler için sıcak ve samimi bir ortam oluşturmaya çalıştık” dedi.

Sadece erkekler yararlanabilecek

Gençlik merkezinin 10:00-22:00 saatleri arasında hizmet vereceğini belirten Yakup Bayram, sınav dönemlerinde açılış saatinin 08.00’e alınacağını ve şimdilik sadece erkek öğrencilere hizmet verileceğini bildirdi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz