Ana SayfaTürkiyeEsenler Belediyesi'nin iki cami, bir okul ve hizmet alanlarını sattığı ortaya çıktı

Esenler Belediyesi’nin iki cami, bir okul ve hizmet alanlarını sattığı ortaya çıktı

İBB’de çıkarttığı tartışmalarla bilinen Tevfik Göksu’nun cami ve okul sattığı ortaya çıktı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yönetimiyle yaşadığı tartışma ve polemiklerle sık sık gündeme gelen AK Partili Mehmet Tevfik Göksu’nun başkanı olduğu Esenler Belediyesi’nin, borç ödemek için iki cami, bir okul ve hizmet alanlarının sattığı ortaya çıkması tartışma yarattı.

ANKA’dan Oktay Yıldırım’ın haberine göre; İBB’nin arazi satışını, Meclis’teki çoğunluğu ve büyük tartışmalarla engelleyen AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun Belediye Başkanı olduğu Esenler’de cami, okul, hizmet alanı benzeri pek çok yeri sattığı ortaya çıktı. Sayıştay’ın denetim raporuna göre, geçen yıl Esenler Belediyesi 12 taşınmazı 140 milyon 724 bin 892 TL’ye sattı.

Belediyenin geçen yıl satışını gerçekleştirdiği alanlar arasında inşaatı 2014 yılından beri bitirilemeyen “Esenler Tekstilkent Camii”, “Atışalanı Mimar Sinan Camii”, “Esenler Hasip Dinçsoy İlkokulu”, Kemer Mahallesi’nde Esenler Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün kullandığı hizmet alanı ile aynı bölgedeki Afet Yönetim Merkezi olarak kullanılan hizmet alanı, Tekstilkent’te bulunan ve eğitim amaçlı kullanılması düşünülen boş arazi de bulunuyor.

Söz konusu yerlerin bazılarının, Esenler Belediyesi’nin devlete olan vergi borçlarına karşılık Maliye Hazinesi’ne devri için, 2018’de Belediye Meclisi’nde karar alınmıştı.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,702TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri