Ana SayfaTürkiyeEski İçişleri Bakanı Muammer Güler Hrant Dink için adliyede

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler Hrant Dink için adliyede

Eski İçişleri Bakanı Muammer Güler adliyede gazetecilerin karşısına çıktı. Hrant Dink davcasında tanık olarak ifadesine başvurulan Muammer Güler, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’nde yaptığı açıklamada “2014 yılından beri yurtdışı kaynaklı bazı hesaplar, sağlığımla ilgili periyodik yayın yapıyorlar. Bu yayınlar hem yakınlarımı hem dostlarımı maalesef endişeye sevk ediyor. Bu yayınları kınıyorum. Gördüğünüz gibi buradayım. Bunun insanlıkla bağdaşmadığını ifade etmek istiyorum.” dedi.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesi nedeniyle yeniden görülmeye başlanan dava, Çağlayan Adliyesi’deki İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde (ACM) devam ediyor. Cinayette ihmali bulunduğu iddia edilen kamu görevlilerinin yargılandığı dördü tutuklu 85 sanıklı davanın 26. duruşma haftasında bugün 91. duruşma görülüyor.

Trabzon Emniyet Müdürlüğü’nden beş, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’ndan iki personel ile birlikte, dönemin İstanbul Valisi Muammer Güler, Vali Yardımcısı Ergun Güngör, MİT İstanbul Bölge Başkanı Hüseyin Kubilay Günay ile birlikte MİT görevlileri Özel Yılmaz ve Handan Selçuk’un tanık olarak ifade verecek.

Muammer Güler: İnsanlıkla bağdaşmaz

Dönemin İstanbul Valisi, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler de duruşmaya katılmak için saat 11:00 sıralarında Çağlayan Adliyesi’ne geldi. Duruşmaya ara verilmesi üzerine koridora çıkan Güler burada kendini bekleyen gazetecilere kısa bir açıklamada bulundu.

Sağlığıyla ilgili 5 yıldır çeşitli iddiaların ortaya atıldığını belirten Güler “2014 yılından beri yurtdışından kaynaklı bazı hesaplar, sağlığımla ilgili periyodik yayın yapıyorlar. Bu yayınlar hem yakınlarımı hem dostlarımı maalesef endişeye sevk ediyor.  Bu yayınları kınıyorum. Bunun üzerinden de yapılan yorumlar oluyor. Gördüğünüz gibi buradayım ve o yayın sahipleri hakkında da gerekli suç duyurusunda bulundum. Ama maalesef bu yurt dışı kaynaklı hesaplar sağlığımla ilgili böyle olur olmaz şekilde yakınlarımı dostlarımı endişelendirmeye devam ediyorlar. Bunun insanlıkla bağdaşmadığını ifade etmek istiyorum.” dedi.

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,699TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz