Ana SayfaTürkiyeEsnafa işlerini sorduktan sonra mikrofonu geri çeken muhabir özür diledi

Esnafa işlerini sorduktan sonra mikrofonu geri çeken muhabir özür diledi

İstanbul'da bir fırına girerek "İşler nasıl gidiyor?" diye soran CNN Türk muhabiri, esnafın cevabını duyunca mikrofonu geri çekmişti. Muhabirin davranışı sosyal medyada büyük tepki çekmişti, o muhabirden açıklama geldi

Fırıncıya “İşler iyi değil mi?” diye soran CNN Türk muhabiri, esnafın “Mayalar 110 lira olmuş, vatandaş işin içinden çıkamıyor. Dolayısıyla halkımızdan şunu bekliyoruz, vatandaşımızdan, devletimizden şunu bekliyoruz…” sözleri üzerine mikrofonu geri çekerek “Teşekkürler” cevabını verdi.

CNN Türk muhabirinin davranışı sosyal medyadan da büyük tepki çekti.

Tecrübesizliğimden kaynaklandı

Muhabir Mücahit Topçu, Twitter üzerinden söz konusu röportajla ilgili yaptığı özür açıklamasında, yayındaki olayın tecrübesizliğinden kaynaklandığını ifade ederek, röportajı fırıncının söyledikleri nedeniyle kesmediğini aktardı.  

Topçu şunları söyledi:

Söz konusu röportajı fırıncının söyledikleri nedeniyle kesmedim. İtiraf etmek gerekirse o sırada fırıncının ne söylediğine de canlı yayın heyecanıyla çok dikkat etmedim. Çünkü bana verilen 2-3 dakikalık bir canlı yayın süresi vardı. Ben o süreyi aştığımı düşünerek bir an önce yayını bitirip sözü stüdyoya bırakmak istedim. Ancak gerçekten büyük bir hata yaptım.

Topçu’nun açıklamasının tamamı şu şekilde:

Takip Et

20,116BeğenenlerBeğen
17,706TakipçilerTakip Et

Benzer Haberler

Editörün Seçtikleri